Технології

Війна в Україні блокує технологічний розвиток Європи

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що окупація природних ресурсів у центрі Європи – це блокування розвитку технологій усієї Європи.

Це сталося на міжнародній конференції щодо сировинної безпеки Європи “Conference on Raw Materials Security of Europe” у Празі, Чехія, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Він також наголосив, що війна триває з 2014 року, а у 2017 році екологічні збитки від бойових дій на Донбасі сягали 33 вагони золота вищої проби, що більше, ніж золотий запас рф.

“Ми вже багато років втрачаємо не лише якість довкілля, але й потенційну вигоду. Є дані про те, що втрачена протягом війни вигода від розробки надр може сягати $12,4 трлн. Ми не маємо доступу до близько ? усіх наших родовищ”, – сказав він.

Стрілець також підкреслив, що Україна має близько 5% світових запасів сировини та поклади 21 з 30 критичних корисних копалин, зокрема літію, кобальту, скандію, графіту, танталу, ніобію тощо.

“Ми в Міндовкілля наполягаємо на тому, щоб українська сировина використовувалась для високотехнологічного виробництва тут, в Україні. Наша держава розвиває правове поле для технологій навіть під час війни. Ми реформуємо Державну геологічну службу, яка має стати єдиним сервісним центром для бізнесу. Уже до кінця року плануємо позитивні зміни в надровому законодавстві. Ми цифровізуємо всі можливі послуги”, – сказав міністр.

Він також додав, що ті люди, які вважають ризиковими інвестиції в країну, що воює, пів року тому вважали, що Україна витримає максимум 3 дні російського вторгнення.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments