Різне

Вчений із США створив експрес-тест на рівень IQ з трьох питань

Американський вчений Шейн Фредрік створив експрес-тест на визначення коефіцієнта інтелекту (IQ). Для обчислення рівня розвиненості пізнавальних здібностей математик використовує всього три нескладні питання.

Експрес-методика була розроблена вченим з Массачусетського технологічного інституту ще 14 років тому, коли він зосередився на дослідженні рівнів розвитку когнітивних здібностей. Оскільки серед основних психічних можливостей, які є вищими функціями мозку, не тільки просторова орієнтація, мислення, навчання і мова, а й обчислення, Шейн Фредерік вирішив побудувати свій IQ тест саме на його основі.

Професор створив найпростіший і лаконічний, в історії подібних тестувань, опитувальник, що складається з трьох завдань, які дозволяють визначити коефіцієнт інтелекту. Для експериментального підтвердження ефективності своєї методики професор запросив 3 000 добровольців, які мають різний рівень освіти та спеціалізації. В результаті аналізу отриманих даних виявилося, що лише 17% анкетованих вірно відповіли на всі питання при першій же спробі.

Три питання, з яких складається експрес-тест:

1.Загальна вартість ракетки і м’ячика для тенісу 1,10 долара. Ціна ракетки на 1 долар більше, ніж м’яча. Яка ціна тенісного м’ячика?

2.П’яти верстатів текстильної фабрики потрібно п’ять хвилин для виготовлення п’яти речей. Скільки хвилин потрібно 100 верстатам для виготовлення 100 речей?

3.Кількість латаття, що росте в ставку, щодня збільшується вдвічі. Якщо для того, щоб водні лілії покрили все озеро їм необхідно 48 днів, тоді скільки днів потрібно на те, щоб половина поверхні озера покрилося лататтям?

Американський вчений стверджує, що питання дуже легкі і скоріше орієнтовані на уважність, ніж розрахунки. За умови придушення імпульсивних рішень, які першими з’являються при прочитанні завдань, відповідь здається очевидним. Тому такі відповіді як 10 центів, 100 хвилин і 24 дні є неправильними, тоді як при більш осмисленому підході до завдань стає ясно, що вірним буде 5 центів, 5 хвилин і 47 днів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments