Земля

Виявилося, павуки Амазонки можуть прискорюватися швидше гепардів (відео)

Глибоко в джунглях Амазонки живуть павуки крихітного сімейства терідіосоматидів. Неймовірно маленькі комахи можуть запускати себе з блискавичною швидкістю для захоплення жертви. Павук може прискорюватися на 1300 метрів секунду в квадраті. А це в 100 швидше, ніж гепард!

Image by Krzysztof Niewolny from Pixabay

Швидкість чотири метри в секунду піддає найшвидшого у світі павука перевантаженню в 130 g, це більш ніж в 13 разів більше, ніж можуть витримати пілоти винищувачів, перш ніж знепритомніти.

Така швидкість і прискорення відбувається завдяки цікавій особливості павуків. На відміну від їхніх побратимів, це сімейство може створювати павутини схожі на пружини. Вони також можуть утримувати павутину напоготові протягом декількох годин, оскільки у них є дивовижний «інструмент», який працює, немов засувка.

Акробатичні здібності цих хлопців були помічені ще в 1930-х роках, але тоді вчені не могли пояснити механіку. Автори нової роботи докладно описали здатності павука, створивши перше кінематичне дослідження його можливостей.

Для своєї роботи вчені встановили камери, які змогли зафіксувати, як павук вміло натягуючи тонку ниточку спереду, тримаючись за основну частину павутини задніми лапками. Коли комаха відчуває муху або комара в межах досяжності, вона запускає себе на павутині прямо до своєї жертви!

«Такий підхід, ймовірно, дає павуку перевагу у швидкості й несподіванки, а можливо, навіть створює ефект оглушення здобичі», – коментує команда вчених. Павуки терідіосоматіди дуже малі, приблизно 0,1 сантиметра. Їх розмір значно програє розміру їх жертв, тому вони повинні рухатися швидко, якщо вони хочуть їсти.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button