Земля

Антропогенне забруднення можливо є причиною утворення рідкісних хмар

Сріблясті хмари – рідкісне атмосферне явище. Це вкрай розріджені хмари, що виникають в мезосфері і видимі відразу після заходу або перед сходом Сонця.

Весна-літо вважається найкращим сезоном за спостереженням за Noctilucent clouds (дослівно: «нічне сяйво») — сріблястими хмарами. Побачити хмари, що світяться яскраво-синім світлом, можна приблизно через 30 хвилин після заходу сонця — до настання сутінків.

Це найбільш “високі” з усіх видів хмар, вони формуються на відстані 80-90 кілометрів над Землею, в мезосфері, на межі з космосом. Астрономічний журналіст Стюарт Кларк висунув припущення, що сріблясті хмари з’являються через антропогенні забруднювачі.

Будь-які хмари формуються за допомогою ядер конденсації — невеликих частинок, зазвичай розміром 0,2 мкм, на яких і конденсується водяна пара.

Оскільки на кордоні з космосом ніяких природних частинок бути не може, Кларк припустив, що конденсація відбувається завдяки антропогенних забруднювачів, що досягають верхніх шарів атмосфери і замінюють собою те саме ядро.

Цікаво, що до 1885 року, коли промислове забруднення було не так велике, повідомлення про спостереження сріблястих хмар відсутні. Це, ймовірно, також доводить їх антропогенне походження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button