Наука

Штучні антитіла запобігають відторгнення пересаджених органів

Штучні антитіла показали ефективність в якості терапії після трансплантації в доклінічних випробуваннях.

Photo by National Cancer Institute on Unsplash

Дослідники з медичного центру Університету Дьюка (Duke Health) продемонстрували, що штучне антитіло успішно запобігло відторгнення органів при тестуванні на приматах, які перенесли трансплантацію нирки. Результати відкривають можливість для проведення клінічних випробувань.

Дослідники тестували вплив штучних антитіл AT-1501 на відторгнення пересаджених органів. AT-1501 — моноклональне антитіло, розроблене для експериментальної терапії бокового аміотрофічного склерозу і знижує ризик формування тромбів.

AT-1501 був протестований на безпеку і ефективність при трансплантації нирок у макак-резус і трансплантації острівців підшлункової залози у яванських макак. Як тканини, відповідальних за вироблення інсуліну в організмі, трансплантація острівцевих клітин недавно була схвалена FDA для лікування діабету 1 типу.

У дослідженнях на приматах, які перенесли трансплантацію нирки, AT-1501 запобігав відторгнення без додаткових імунодепресантів або утворення тромбів. У тварин, які перенесли трансплантацію острівцевих клітин підшлункової залози, AT-1501 не приводив до однакового контролю відторгнення, але був ефективний в поєднанні з існуючими імунодепресантами.

Ці дані підтверджують, що AT-1501 є безпечним і ефективним агентом, що сприяє виживанню і функціонуванню трансплантатів острівців і нирок, і дозволяють нам відразу ж приступити до клінічних випробувань, – говорить Аллан Кірк, іммунолог і хірург з Університету Дьюка

Існуючі методи лікування в цілому ефективні для запобігання відторгнення органів, відзначають автори дослідження, але їх застосування пов’язане з численними побічними ефектами. Дослідники вважають, що терапія антитілами допоможе підвищити якість життя пацієнтів з пересадженими органами, зберігши низький ризик відторгнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button