Земля

Антарктичний крижаний щит слабшає

Результати кліматичної реконструкції того, як крижаний щит Антарктики реагував на підвищення CO2 в атмосфері до рівня, який, за прогнозами, буде досягнутий через 30 років, показали: він схильний до негативного впливу діоксиду вуглецю сильніше, ніж вважалося раніше. До такого ж висновку дослідники прийшли за підсумками вивчення осадових відкладень в протоці Мак-Мердо. Роботи вчених опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Антарктичний крижаний щит слабшає

За словами експертів, в останній раз рівень CO2 в атмосфері Землі перевищував показники, зафіксовані в 2015 році, на початку або в середині міоценової епохи: 500 частин на мільйон в період від 20 до 15 млн років тому проти 400 частин на мільйон в минулому році. Середня глобальна температура повітря в той час перевищувала поточну на 3-4 градуси за Цельсієм.

Однак це не означає, що рівень Світового океану підвищиться миттєво в результаті танення Антарктичного крижаного щита, тобто щит навряд чи розтане протягом тих 30 років, коли вміст діоксиду вуглецю в атмосфері досягне показників міоцену.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button