Людина

Незаміжні жінки більш схильні до ризику смерті від серцевих захворювань

Незаміжні жінки схильні до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань, встановили британські вчені. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі BMC Medicine.

Команда фахівців з Оксфордського університету проаналізувала дані національного дослідження Million Women Study Великобританії за участю понад 1,3 млн. жінок у віці від 50 років і старше без історії серцевих хвороб, інсультів та інфарктів. Жінки повинні були заповнити анкети, які переглядалися фахівцями 3 роки по тому.

Незаміжні жінки більш схильні до ризику смерті від серцевих захворювань

У результаті було зафіксовано 734 626 випадків смерті від серцево-судинних захворювань серед жінок у віці близько 60 років. Середня тривалість спостереження становила 8.8 років. Пізніше ще у 30 747 учасниць з’явилися захворювання серцево-судинної системи, з них 2148 померли від інсульту або інфаркту.

Читайте також: Чому жінкам варто подрімати серед дня?

У ході дослідження вчені враховували і такі чинники ризику розвитку захворювань, як вік, генетична схильність, соціально-економічний статус, спосіб життя, шкідливі звички.

Як виявилося, у заміжніх жінок ризик померти від хвороб серця на 28 % нижчий, ніж у незаміжніх.

“Отримані дані свідчать, що рівень смертності вищий серед незаміжніх жінок”, – відзначає доктор Сара Флоуд (Sarah Floud), провідний автор роботи. “Ми припускаємо, що вся справа в реакції організму на розвиток хвороби. Незаміжнім самотнім жінкам складніше впоратися зі стресом і з перебігом хвороби, вони не отримують підтримки, коли сильно потребують її”.

Читайте також: Людина може померти від розбитого серця

Вчені планують продовжити дослідження і з’ясувати, чи існує у незаміжніх жінок підвищений ризик смерті з інших причин, наприклад в результаті онкологічних захворювань. Серцево-судинні захворювання становлять основну загрозу жіночому здоров’ю. У США основною причиною смерті у жінок є ішемічна хвороба серця, у тому числі порушення мозкового кровообігу (інсульт).

Жінки різного віку повинні турбуватися про здоров’я серця, хоча чим вони стають старше, тим вище ризик. Також як і при будь-яких захворюваннях, при захворюваннях серця краще завжди проводити профілактику, ніж лікування, так як дві третини жінок, які перенесли серцевий напад, не повертаються до звичайного способу життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button