Людина

Виявлено два нових геноми гомосексуальності

Американські фахівці провели дослідження ДНК близько двох тисяч піддослідних чоловіків, серед яких були гомо – і гетеросексуали. Таким чином, вчені змогли виявити два нових геноми, які підозрюють у здатності формувати сексуальну орієнтацію людини.

Про дослідження написали в тематичному виданні Scientific Reports. Там зазначено, що у групі піддослідних було більше білих чоловіків. При вивченні ДНК всіх піддослідних генетики змогли виявити декілька відмінностей в послідовності ДНК на 13-й і 14-й хромосомах. Фахівці вважають, що ці ділянки розташовуються біля тих генів, які відповідають за сексуальну орієнтацію людини.

Зазначається, що до 13-ї хромосоми найближче розташований ген SLITRK6. Він виробляється у вигляді функціонального білка в мозку людини. Вчені вважають, що розмір ділянки цього геному залежить від сексуальної орієнтації чоловіка. Біля 14-ї хромосоми є геном під назвою TSHR. Цей генетичний матеріал тісно пов’язаний з функціональними здібностями щитовидної залози.

Дослідники поки не поспішають з остаточними висновками, оскільки на це є кілька причин. Першою проблемою вважається недостатня кількість випробовуваних, а друга – занадто велика похибка в статистичних розрахунках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments