Здоров'я

Хробаки допоможуть людині не п’яніти

Американські вчені змогли вивести черв’яків-мутантів, які не п’яніють. Вчені сподіваються, що отримані результати стануть в нагоді при розробці препаратів, які дозволять пити в необмеженій кількості і зберігати ясність розуму і чіткість мови. Результати дослідження були опубліковані в журналі Neuroscience.

У ході дослідження вчені з Техаського Університету в Остіні пересадили черв’якам Caenorhabditis elegans, які відмінно підходять для моделювання алкогольної інтоксикації, модифікований білок, що зв’язує алкоголь.

foto_cikavosti_19.07.2014-04

Вченим вдалося зробити так, щоб модифікований калієвий канал ВК припинив реагувати на алкоголь, у той час як основні важливі функції, такі як регуляція нейронної діяльності, робота жовчного міхура і кровоносних судин, продовжили роботу.

Читайте також: Лазерний пристрій, що визначає наявність алкоголю в автомобілі 

ВК – це іонний канал, який представляє собою транспортні білки, які зберігають різниця потенціалів між внутрішньою і зовнішньою сторонами мембрани клітини.

На відміну від наркотиків типу кокаїну, здатних вражати лише певні ділянки нервової системи, впливу алкоголю піддаються багато органів і системи організму. Всі наслідки вживання алкогольних напоїв, такі як сп’яніння, запої і похмільний синдром, викликають зовсім різні білки.

“Ми обрали саме цих черв’яків – Caenorhabditis elegans, так як вони добре підходять для моделювання алкогольної інтоксикації, оскільки їх рухи стають загальмованими”, – коментує професор Джон Пірс-Сімомура (Jon
Pierce-Shimomura) , провідний автор роботи.

Тим не менш, для вивчення інших симптомів алкоголізму хробаки не дуже годяться. Тоді фахівці вирішили використовувати мишей. Модифікований BK-канал людини можна буде ввести гризунам і так перевірити, чи впливають ці білки на стійкість до спирту і абстинентний синдром (група симптомів різного поєднання і ступеня
тяжкості, що виникають при повному припиненні прийому психоактивної речовини, або зниження його дози після неодноразового, зазвичай тривалого і/або у високих дозах вживання).

Результати дослідження вкрай важливі, адже їх можна використовувати не тільки для того, щоб зняти інтоксикацію, але і залежність від алкоголю.

Читайте також: Майбутнього алкоголіка можна обчислити по групі з 11 генів

Алкоголізм характеризується втратою контролю над кількістю випитого алкоголю, зростанням толерантності до алкоголю (наростання доз спиртного, потрібних для досягнення задоволення), токсичним ураженням органів, а також
провалами пам’яті на окремі події, що відбувалися в період сп’яніння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button