Всесвіт

Над Землею зійде “Друге Сонце”

Зірка Бетельгейзе у сузір’ї Оріона найближчим часом стане надновою. Спочатку вона буде червоним гігантом, а потім відбудеться потужний вибух, спалах від якого освітить половину Галактики, заявили австралійські вчені.

ee64ad1176ee50c484fa25a420f4cd38

Як очікується, вибухова хвиля та радіація речовини померлої зірки знищать все на своєму шляху. Вогненна куля буде світити і вдень і вночі протягом двох тижнів. Зірка знаходиться на відстані 427 світлових років від Землі, тому жителі планети не відчують на собі значного впливу.

Точних термінів астрономи не назвали. Раніше вони припускали, що вибух відбудеться в 2012 році. Але тільки зараз Бетельгейзе виросла до розмірів, які в 1000 разів перевищують Сонце, і ось-ось вибухне.

«Зараз Бетельгейзе знаходиться на завершальних стадіях свого життя… Не знаю, чи переживе цю подію людство, але в будь-якому випадку — видовище буде приголомшливим. Уявіть собі, що на небі спалахне ще одне Сонце, яке протягом приблизно двох тижнів буде світити вдень і вночі», — розповів Бред Картер, фізик з Університету Південного Квінсленда (Австралія).

Деякі дослідники вважають, що зірка вже вибухнула, але земляни ще не бачать цього світіння, оскільки необхідно понад 400 років, щоб енергія від вибуху подолала відстань до Сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button