Технології

Військові США випробували людиноподібного робота

ВМС США заявили про проведення випробувань робота SAFFiR (Shipboard Autonomous Fire-Fighting Robot), призначеного для боротьби з вогнем на борту судна.

05-02-15-foto-600x408-1

Представники відомства поширили звіт, присвячений випробуванням. З нього випливає, що SAFFiR виконав покладене на нього завдання. Самі випробування проходили на борту виведеного з експлуатації транспортного судна Shadwell. Головна перевага робота над людиною-пожежним у тому, що він може витримувати дуже великі температури і при цьому продовжувати виконання завдання.

Читайте також: Вчені: роботи майбутнього будуть схожі на страусів

Людиноподібний робот створений фахівцями Політехнічного університету Вірджинії, а також університету Пенсільванії. За словами керівника Дослідницького управління ВМС, метою випробувань було підтвердження здатності робота пересуватися по нерівній місцевості і виконувати ряд інших функцій. Робот, зокрема, повинен вміти розгортати шланг і направляти його убік пожежі – все це в автономному режимі. Спеціальні датчики дозволять SAFFiR орієнтуватися в просторі навіть в умовах сильного задимлення.

Американські конструктори будуть удосконалювати своє дітище. Зокрема, вони хочуть збільшити термін роботи батареї, яка поки дозволяє SAFFiR діяти протягом півгодини (потім батарею потрібно міняти). Крім того, робота хочуть навчити розпізнавати голосові і жестові команди.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button