Земля

Експерти прокоментували підвищення температури в Антарктиді

Тенденція до збільшення середньорічної температури атмосфери, яка спостерігається в Антарктиді, має прямий вплив на клімат Південно-Африканської Республіки. На острові Сімор, що знаходиться в північній частині Антарктичного півострова, 9 лютого була зафіксована рекордна для цих місць температура повітря в 20,75 градуса Цельсія вище нуля.

“День, коли проводилися заміри, був ясним, проведені виміри чітко свідчать про зростання температури повітря в Антарктиді”, – заявив фахівець в області вивчення кліматичних систем Кріс Леннард.

Ніколи за весь час спостережень в Антарктиді не фіксувалася температура повітря вище 20 градусів Цельсія. Попередній рекорд становив 19,8 градуса Цельсія. Він був встановлений в січні 1982 року на острові Сігню. Антарктида знаходиться в Південній півкулі і на січень-лютий там доводиться літній сезон.

“Можна сказати, що зафіксована на острові Сімор рекордна денна температура є чисто погодним явищем, проте це навряд чи могло б статися, якби загальний клімат в Антарктиді не став тепліше”, – зазначив Кріс Леннард.
У свою чергу, експерт в області клімату Антарктиди Камору Абіодун Лаваль зазначила, що температура повітря на цьому континенті зазвичай коливається від 10 градусів Цельсія влітку до мінус 40 градусів взимку.
“Річна температура в районі 18 градусів тепла, яка  спостерігається в останні роки,  є незвичайною з історичної точки зору і є наслідком загальної зміни клімату Антарктиди”, – підкреслила вона.

Зміна глобальних тенденцій

Процес збільшення температури атмосфери Антарктиди має величезні наслідки для всієї кліматичної моделі Південного півкулі, в тому числі і для ПАР.

“Антарктида, яка нагрівається, зменшує температурну різницю між тропічними і полярними областями, що веде до зміни поведінки циклонів середніх широт, які є носіями холодних повітряних мас”, – зазначив Кріс Леннард.
За його словами, циклони, які переміщаються із заходу на схід, стають більш нестійкими і втрачають свою інтенсивність. Наслідком стають нові тенденції у випаданні опадів.

Підвищення температури атмосфери Антарктиди також зачіпає найважливіший природний феномен, відомий як осередок Хедлі – важливий елемент циркуляції земної атмосфери. Він характеризується висхідним рухом повітря біля екватора до полюсів в результаті сильного нагрівання повітряних мас Сонцем в екваторіальній зоні. Потоки теплого повітря рухаються на висоті 15 км, а холодні прямують від полюсів по тій же горизонтальній площині. В результаті на планеті виникають такі явища як пасати й мусони.

Збільшення температури повітряних мас, що надходять з Південного полюса, змінює цей феномен природи, і всі наслідки поки ще не ясні, підкреслила Камору Абіодун Лаваль. Можна тільки сказати, що в ПАР стає більш спекотно, зауважила вона.

Ще одним наслідком нинішнього підвищення температури повітря в Антарктиді, за її словами, є збільшення кількості опадів в ПАР. Зливи стають все сильнішими через підвищення кінетичної енергії більш теплого повітря, що надходить з шостого континенту. Це, в свою чергу, здатне викликати повені.

В Антарктиді зосереджено 70% від загальної кількості прісної води, що існує на планеті. Зараз вона перебуває у вигляді льоду, але якщо в результаті підвищення температури повітря льоди розтануть, то рівень світового океану підвищиться на 50 – 60 м.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button