Різне

Велосипедний Амстердам: транспорт майбутнього в Голландії

Європа вже давно робить спроби «пересісти» з автомобілів на чисті і легкі велосипеди. А вчитися тому, як зробити велосипед популярним потрібно, звичайно ж, в Амстердамі.

Велосипедний Амстердам: транспорт майбутнього в Голландії

Столиця велосипедистів

Амстердам – місто порівняно невелике, особливо його історичний центр . Вузькі , затишні середньовічні вулички виявилися занадто тісними для автомобілів ще в XX столітті. Масові пробки і непрохідні затори стали великою проблемою для голландської столиці , вирішити яку стандартними методами не вдавалося.

В наслідок, жителі міста прийняли єдине правильне рішення – змінити особисті автомобілі на велосипеди. Першими подали приклад чиновники – тут не знайдеш кортежів з мигалками , заради яких перекривають рух. Державні службовці, навіть найвищих рангів, крутять педалі по дорозі на роботу і з роботи. Справжнім, живим міністром, який їде на двоколісному другові десь у центрі, біля готелю Hotel Vondel, та ще й весело помахує перехожим, тут нікого не здивуєш.

Велосипедні стоянки, доріжки є по всьому місту, тут встановлені особливі ПДР для велосипедистів – вони не заважають автомобілістам, а автомобілісти не заважають їм. Станом на 2006 рік в Амстердамі налічувалося більше 465 000 «двоколісних коней», і ця кількість постійно зростає!

Такий стан справ дозволив значно поліпшити міську екологію, зробити повітря чистішим, а голландців – здоровіше, веселіше і багатше – адже вони майже не витрачаються на бензин!

Велосипеди для туристів

Якщо ви збираєтеся відвідати Амстердам, особливо якщо вибираєте один з центральних готелів – наприклад, Bastion Deluxe Hotel Amsterdam / Amstel, навіть не думайте сідати за кермо особистого авто або в громадський транспорт! Це незручно, дорого, довго, змушує витрачати масу часу і нервів. Або ходите пішки, або пливіть по одному із знаменитих амстердамських каналів на катері. А найкраще – сідайте в сідло!

Спеціальні майданчики з велосипедами напрокат тут є практично скрізь. Вартість оренди коливається від 10 до 20 євро за добу, що набагато дешевше будь-якого громадського транспорту. На парковці вам видадуть спеціальний трос з кодовим замком, щоб ви не боялися залишати свій транспорт без нагляду при відвідуванні будь-якої пам’ятки. Прокатом займається кілька фірм, що розрізняються ціною та умовами оренди.

Якщо втомилися – велосипед можна взяти з собою в метро – правда, для цього доведеться купити для нього спеціальний квиток. Крім того, прокат можна оформити не на добу, а на тиждень – так набагато дешевше, а крім того, ви зможете подорожувати не тільки самим містом, а й за його мальовничими околицями , приєднавшись до одного з численних велосипедних турів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button