Різне

Летючі миші та віруси

Кажан

Летючі миші переносять смертоносні віруси?

Летючі миші завжди викликали у людей страх. Тепер дослідники з’ясували, що для цього існують вагомі причини – летючі миші можуть бути джерелом великої кількості смертельних для людини вірусів.

Вчені виявили, що кажани являються сприятливим середовищем для параміксовірусів, великого сімейства вірусів, що викликають кір, епідемічний паротит (свинка), пневмонію та різні застуди, хворобу Ньюкасла, чумки у собак, а також, можливо, атипову пневмонію. Самі ж летючі миші не відчувають негативних наслідків від хвороб.

Щоб дізнатися більше про походження цих вірусів, дослідники протестували 9278 особин різних видів з Європи, Південної Америки та Азії, у тому числі 86 мишей і 33 видів гризунів. В результаті дослідження вчені виявили більше 60 нових видів параміксовірусів, що практично дорівнює кількості відомих вірусів з цього сімейства, каже Крістіан Дростен (Christian Drosten), директор Інституту вірусології в Університеті Бонна.

Аналізуючи схожі і різні гени цих вірусів дослідники зуміли класифікувати і створити дерево сімейства параміксовірусів. “Наш аналіз показує, що всі попередники параміксовірусів існували у летючих мишей”, говорить в прес-релізі Дростен.

Читайте також: У глибинній біосфері перше місце займають віруси – по біомасі і не тільки

З летючими мишами пов’язують хвороби Хендра і Ніпах (Hendra virus and Nipah virus). Поширені вони в Азії та Австралії і викликають запалення мозку; половина хворих помирає. У статті від 24 квітня в журналі Nature Дростен з’ясовує, що батьківщиною цих вірусів є Африка, в зв’язку з цим він зауважує: “Це призводить до нагальної необхідності проведення медичних досліджень в Африці”.

Справді, походження багатьох інфекцій в Африці остається загадкою, і, можливо, були викликані недавно виявленими вірусами. На додаток до параміксовірусів, летючі миші можуть бути носіями інших смертоносних вірусів – атипової пневмонії і лихоманки Ебола.

До сказаного вище, неварто демонізувати летючих мишей, стверджують вчені. Вони грають важливу екологічну роль в своїй ніші зі знищення багатьох комах. Ми повинні менше зазіхати на їх місце існування, а не садити їх в клітку або, ще гірше, харчуватися ними, як роблять в зонах зараження лихоманкою Ебола.

Натхнення: http://io9.com/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button