Різне

Як вибрати шпалери?

shpalery_250Вибираючи шпалери потрібно враховувати призначення і розмір приміщення. Потрібно щоб воно здавалося більше або менше, або не міняло розмір? На візуальне сприйняття впливають:
– Насиченість і тон кольору;
– Масштаб малюнка;
– Напрям ліній;
– Композиція і характер візерунка.

У маленькому приміщенні (9-12 кв.м) краще наклеїти світлі з дрібним неяскравим малюнком шпалери. Підійдуть і фонові шпалери – без малюнка. Для приміщення побільше (15-20 кв.м) можна купити шпалери з більш великим малюнком.
Геометричні форми на шпалерах: квадрати, ромби або прямокутники дають відчуття статичності приміщення. Діагональні лінії, або малюнок з вираженим напрямком по діагоналі, надають динаміку, дезорганізують простір.
Яскраві багатобарвні шпалери «роблять» приміщення меншим.
Шпалери з яскравим орнаментом в маленькому приміщенні можливі, хіба що, в передпокої. Але не забувайте, що він буде виглядати меншим, ніж насправді. Головне, щоб http://raduga-oboev.ru/ завжди радовали ваш погляд.

Якщо ви хочете, щоб кімната з висотою стін 2,5-2,7 м здавалася вищою, наклейте шпалери з вертикальним малюнком. Найкраще – вертикальні смужки. Шпалери потрібно наклеїти близько до стелі, залишивши всього 2-3 см. У цій вузької смужки повинен бути колір стелі, це приховає його нерівності.
Розбивка вертикальної площини на верхню і нижню візуально зменшує висоту стін.
Для зменшення висоти використовують горизонтальні смуги на шпалерах. Це може підійти для маленьких кімнат з непропорційно високими стінами.

При висоті стін 3 метри і вище, відстань від лінії шпалер до стелі залишають великим: 40-60 см.
Колірна гамма шпалер в кімнаті повинна бути узгоджена з розташуванням вікон. В одні вікна сонце світить майже цілий день, в інші заглядає лише зрідка. Світлостійкість теж важлива якість шпалер. Наприклад, сині і блакитні в яскраво освітлених сонцем кімнатах вигорають швидше. І їх відтінок стає сіруватим.

Вікна на південь. Підходять холодні тони: блакитний, зелено-блакитний, сіро-блакитний. При надлишку сонця можна використовувати більш темні шпалери синього, темно блакитного або зеленого кольорів. Вікна на північ. Потрібні світлі шпалери теплих тонів: кремові, помаранчеві, жовті. У приміщеннях з недостатнім природним освітленням потрібні шпалери теплі і світлі. Вони будуть добре відбивати світло сонця і покращувати освітленість. Оранжево-жовті, золотисто-жовті, жовто-зелені.

Колір обраних вами шпалер повинен поєднуватися і з меблями. Співвідношення кольорів не повинно виявитися контрастним. Тобто світлі меблі – темні шпалери, або навпаки темні меблі – світлі шпалери.

Для меблів з темно-коричневого дерева підходять блакитні, зелено-блакитні, бежеві, сірі шпалери.
Для світлих меблів, з ясена, берези, дуба, потрібні рожеві, помаранчеві, фісташкові, бежеві, жовто-зелені шпалери.
Для меблів з червоного дерева – зелено-блакитні, золотисті, різних відтінків синього.
Якщо у ваших меблів і / або штор дуже яскравий малюнок, шпалери, навпаки, повинні бути світлими, матовими, з ледь помітним малюнком. За кольором підійдуть кремові, бежеві або сіро-блакитні.

Як використовувати бордюри для шпалер?

Бордюр, це тонка паперова смуга. Її використовують для окантовки. У приміщеннях з висотою стін 2,5-3 м, бордюр не повинен бути ширше 2-4 см. Для однотонних шпалер беруть бордюр того ж тону, але трохи яскравіший. Так бежевий бордюр підходить для золотисто-жовтих шпалер. Окантовка кольорових шпалер з малюнком може мати колір фону або трохи темніше. Нерідко виробники заздалегідь випускають бордюр в тон шпалер, в цьому випадку, вам ще легше буде зробити вибір.

Способи обробки кімнат залежать і від типу і розмірів квартири

В однокімнатній квартирі рекомендують використовувати спокійні кольори для кімнати і більш яскраві для кухні та коридору. Тому, що раз вже кімната одна, то саме в ній ви відпочиваєте. А кухня, а тим більше передпокій – приміщення в яке ви насамперед потрапляєте, повертаючись додому, можуть бути бадьорішим і веселішим. Наприклад, перлинно-сірі в кімнати, лимонні в кухні і жовто-зелені в передпокої.

У двокімнатній квартирі можна використовувати однакові шпалери для суміжних кімнат. Тоді вони будуть сприйматися, як єдиний простір. І будуть візуально здаватися більшими. Інший варіант наклеїти в таких кімнатах шпалери різних кольорів, але з однаковим малюнком. Наприклад, у першій: світло-коричневий малюнок на золотисто-жовтому фоні. У другій, навпаки: світло-коричневий фон і золотистий малюнок. Передпокій може стати світло-блакитний. Можливі й варіанти для кімнат – малюнок одного кольору, а фон шпалер різний.

Коли в квартирі три і більше кімнат у вас більше свободи у виборі кольорів і малюнків. Можна оформити кімнати зовсім по-різному, залишаючи якісь спільні риси. І, звичайно, не забуваючи про їх призначення.
– Теплі і світлі кольори в інтер’єрі розташовують до відпочинку.
– Для робочих кабінетів краще вибирати холодні кольори.
– Вважається, що в спальні теж повинні бути холодні тони. Але це залежить ще й від положення сонця. Там де його мало можна використовувати відтінки тепліше.
– У суміжних приміщеннях не можна використовувати шпалери з різним масштабом малюнка (великий і дрібний).

Дитячі кімнати служать одночасно для ігор і для відпочинку. Тому краще наклеїти там світлі шпалери таких кольорів, як: зелено-жовтий, світло-оранжевий або персиковий. Розвеселі шпалери з величезними яскравими картинками радують недовго. Якщо кімната дитини повністю обклеєна ними, в результаті ви отримаєте перезбудження і стомлення. Краще повісьте в декількох місцях кімнати окремі картинки. Добре, якщо вони будуть не тільки красивими, але і навчальними.

Фотошпалери є сенс використовувати тільки на тій стіні, перед якою зовсім не буде меблів. Якщо така можливість є, то фотошпалери – непоганий вибір. Вони розширюють простір і приміщення перестає бути ізольованим. Іноді їх наклеюють на відстані 70-80 см від підлоги. Щоб столи і стільці перед картинкою не закривали огляд. Вибираючи фото для своєї квартири звертайте увагу на те, що буде радувати вас довгий час.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button