Всесвіт

Tesla впаде на Землю чи не впаде?

Автомобіль Tesla, який рік тому запустили в космос на ракеті Falcon Heavy, може пролетіти повз Землю в районі 2047 року, але навряд чи вріжеться в неї в найближчі тисячоліття, заявив співробітник Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics) Джонатан Макдауелл.

З космодрому на мисі Канаверал (Флорида) 6 лютого 2018 року вперше стартувала новітня ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX Ілона Маска. Однак інтерес до демонстраційного запуску забезпечило не тільки потенційне володіння США новітньою ракетою, але і її “пасажир” — гоночний електрокар Tesla Roadster. Автомобіль вийшов на гіперболічні орбіти Землі і потім відправився в подорож у далекий космос по геліоцентричній орбіті.

За даними вченого, зараз автомобіль знаходиться “в 363 мільйонах кілометрів від Землі і приблизно 234 мільйонів кілометрів від Сонця, що становить близько 20 світлових хвилин”.

Спорткар все ще здійснює свій перший виток по еліптичній орбіті навколо Сонця. За інформацією астрофізика, “10 листопада минулого року автомобіль досяг найбільш віддаленої точки від Сонця (апогелія) і зараз рухається назад у напрямку до орбіти Землі, але не до самої Землі”. За його розрахунками, машина рухається по всесвіту зі швидкістю 21,47 кілометра в секунду.

Співрозмовник агентства зазначає, що автомобіль, ймовірно, обертається в довільних напрямках, проте, визнає він, “ми не можемо знати цього напевно, оскільки не можемо прорахувати або детально спрогнозувати”.

Глава SpaceX Ілон Маск обіцяв, що спорткар буде “ганяти” у відкритому космосі мільярди років. Макдауелл дає більш скромний прогноз.

“Він перебуватиме на орбіті Сонця тисячі, можливо, мільйони років, але не мільярди”, — вважає астрофізик.

Макдауелл вважає, що Tesla може наблизитися до Землі в 2047 році. “Це не буде занадто близько, він просто пролетить повз”, — вважає він.

У будь-якому випадку, землянам навряд чи варто побоюватися, що Tesla звалиться на них з неба найближчим часом.

“Шанси його падіння на Землю в майбутній мільйон років становлять 1 до 17, шанси того, що він вріжеться в яку-небудь іншу планету, приблизно схожі, тому практично немає ризику того, що він вріжеться в що-небудь у майбутні кілька тисяч років”, — зазначив учений.

Втім, за його словами, одного разу машина все ж “може впасти на Землю, Венеру, Юпітер або навіть покинути сонячну систему”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button