Земля

Влада Венеції попередила про підйом рівня води в місті на вихідних

Підйом рівня води – до 135 см над рівнем моря при критичній позначці в 130 см – очікується в Венеції в суботу. Про це влада міста повідомили в четвер в Twitter.

Image by Pixabay

“3 жовтня рівень води до 12:05 може досягти позначки в 135 см”, – вказується в записі.
Як зазначає агентство ANSA, це призведе до підтоплення історичного центру.

Влада не виключає, що задіюють систему захисних бар’єрів “Мойсей”, покликану не допускати підтоплення Венеції при припливах. У липні ця система була успішно протестована – всі 78 захисних бар’єрів були підняті, вони “відрізали” лагуну від моря. Однак влітку випробування проходили при сприятливих погодних умовах, в той час, як майбутні вихідні можуть влаштувати системі перевірку на міцність, зазначають італійські ЗМІ.

Спорудження бар’єрів ведеться третє десятиліття і обійшлося в суму більше € 5 млрд. Як очікується, дамба буде остаточно введена в дію в 2021 році. Повінь 2019 року послужила приводом для прискорення завершення робіт. У листопаді рівень моря піднявся на рекордні за останні півстоліття майже 190 см, під водою опинилося понад 80% острівної Венеції. За оцінками влади, збиток перевищив € 1 млрд.

Феномен “високої води”, що викликається морськими приливами, залежними від місячного циклу, є характерним для острівної частини Венеції, яка лежить ніби на подушці насипів – невеликих островах в лагуні на Адріатичному морі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button