Земля

Дивний рух землі зафіксовано в Мексиці (відео)

Мексика приходить у себе після недавнього руйнівного землетрусу, а на її вулицях було помічено дивне явище. Відео показує фрагмент асфальтованого покриття, що піднімається і опускається, немов велика тварина дихає десь під Мехіко. Місцевий житель Рігоберто Лечуга Сільва звернув увагу на цей феномен 19 вересня, коли підземні поштовхи стрясали околиці.


Сільва, як і багато інших, кинувся на вулицю, намагаючись втікти від розбурханих будівель. Він побачив ліхтарний стовп, що хитався і дістав свій телефон, щоб записати це, як раптом помітив асфальт, що піднімається і опускається.

Після того як чоловік розмістив своє відео в інтернеті, воно швидко розійшлося по різних ресурсах.

На сторінках «Твіттера» вчені, подивилися ролик, почали пропонувати теорії щодо джерела цього руху. Геофізик Міка Маккіннон висловила думку про те, що за цим феноменом може стояти зрідження. У своєму повідомленні вона зазначила, що Мехіко побудовано в осадовому басейні, тому не дивно, що за інтенсивної сейсмічної активності слідують незвичайні геологічні події.

Look at this! Buckled in concrete #Mexico City looks like its breathing, following massive 7.1 earthquake. pic.twitter.com/CCzBDffLvB

— Preston Phillips (@PrestonTVNews) 21 вересня 2017 р.

Сотні років тому в Мехіко було набагато більше водянистою місцевістю. У XIV столітті на острові, розташованому в самому серці болотистого ландшафту, був побудований нахуатль місто Теночтітлан. У той час як територія була пізніше осушена іспанцями, пухкий осад, який колись підтримував ці водні шляхи, тепер виявився замкнений під одинадцятим найбільш густонаселеним містом світу. Більша частина цього пухкого осаду, як і раніше, насичена водою або перебивається кишенями повітря.

Коли сейсмічні хвилі, наприклад від землетрусу, проходять через область, осадові частки можуть коливатися як рідина в процесі, відомому як зрідження. Після перегляду відео Сьюзен Х’ю, сейсмолог USGS, сказала, що зрідження є ймовірним поясненням підйому асфальту: «Під час великих землетрусів ви можете отримати піщані ґрунти, що піднімаються до поверхні у вигляді імпульсів. Річ тут у тому, що над землею у нас тротуар». Вона додала, що точна причина буде встановлена, як тільки мексиканська влада зможе оглянути землю під дорогою.

Мексика — не єдине місце, де можна побачити, як дороги піддаються зрідженню після великої сейсмічної події. Відео з Японії, зняте після землетрусу 2011 року, показує тріщину на тротуарі, яка відкривається і закривається.


Згідно зі звітом USGS, великі частини Сан-Франциско дуже сприйнятливі до зрідження. Зрідження часто посилює шкоду від землетрусів, послаблюючи ґрунт, на якому будуються високі міські структури. В гіршому випадку воно може викликати зсуви та руйнування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button