Авто

Власники яких автомобілів рідше пропускають пішоходів через дорогу?

Чи бувало у вас таке, що ви спокійно переходили дорогу по пішохідному переходу, але якийсь водій нахабно проїжджав прямо перед вами? Американські вчені вважають, що таким чином поводяться переважно власники дорогих автомобілів, а всі інші поводяться набагато скромніше і більш шанобливо. Також на те, пропустить водій людину через дорогу, впливає стать і раса пішохода.

Про це дослідники з американського штату Невада з’ясували в ході дослідження, в якому брали участь випадкові автомобілісти, що зустрілися на дорогах Лас-Вегаса. Також у науковій роботі взяли участь чотири людини, яким було дано завдання час від часу переходити одну і ту ж область проїжджої частини.

Владельцы каких автомобилей реже пропускают пешеходов через дорогу?

Власники дорогих автомобілів не люблять давати дорогу пішоходам

Про проведене дослідження та його результати було повідомлено в науковому виданні Journal of Transport & Health. Експеримент проводився на одній з вулиць Лас-Вегаса з неконтрольованим пішохідним переходом. Групі з чотирьох пішоходів, в якій значилися темношкірі і білі добровольці чоловічої і жіночої статі, було дано завдання по одному переходити через пішохідний перехід у різні періоди часу. Стежила за подіями камера відеоспостереження, яка зафіксувала, власники яких автомобілів частіше за інших не зупиняються перед пішоходами.

Впливає автомобіль на характер людини?

В ході наукової роботи пішоходи перейшли дорогу перед 461 автомобілем. На подив дослідників, з усього цього числа тільки 28% водіїв були настільки добрі, що дозволили добровольцям спокійно подолати пішохідний перехід. У число «добряків» увійшли власники відносно недорогих автомобілів, а от водії дорогих авто показали себе з найгіршої сторони. За розрахунками дослідників, кожні 1000 доларів з вартості автомобіля знижували ймовірність зупинки водія перед зеброю на цілих 3%.

Також дослідники помітили, що найчастіше водії поступаються дорогою білим жінкам, а от багатьом темношкірим чоловікам доводилося чекати, коли автомобілі проїдуть повз. Про те, що поведінка водіїв і пішоходів може залежати від їх статі, раси та соціального статусу, вченим вже було відомо з результатів попередніх досліджень. Нова наукова робота тільки підтвердило наявність такої закономірності.

Владельцы каких автомобилей реже пропускают пешеходов через дорогу?

За словами дослідників те, що автомобілісти рідко дозволяють пішоходам перейти через дорогу, є великою проблемою. Річ у тім, що часто через нахабну поведінку на дорогах багатьох людей збивають машини, а самі автомобілісти з-за цього мають проблеми з законом. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США, у 2017 році в дорожніх пригодах отримали травми 200 тисяч пішоходів, а 5977 людина зовсім загинули.

Можливо, із зростанням популярності електричних автомобілів з системою автоматичного водіння, подібних подій стане набагато менше. Однак, на даний момент автопілот працює не так добре, як слід було б. У 2019 році стало відомо, що з вини автопілота Tesla загинули як мінімум чотири людини.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»