Авто

Вживане авто – поглянемо під капот

Під капотом автомобіля знаходяться всі найголовніші агрегати. Почніть огляд з двигуна. Добре, якщо перед продажем двигун не мили. Якщо двигун рівномірно покритий сухим брудом або пилом, можна зробити висновок, що він герметичний і з нього нічого не підтікає. Те ж можна сказати і про інші деталі і трубопроводи. Зазвичай такого везіння не буває, оскільки кожен продавець прагне показати авто в усій красі і, отже, під капотом все буде чисто вимито. Тому доведеться уважно оглядати як сам двигун на предмет протікань масла, так і всі трубопроводи, особливо гумові. Чи не потріскалися вони від часу.

Вживане авто - поглянемо під капот

А що, власне, може підтікати?

Моторне масло. Протікання моторних олив може бути результатом висихання і розтріскування котроїсь із прокладок або, в найгіршому випадку, тріщини в корпусі двигуна. Дуже погано, якщо масло, що витікає потрапляє на ремінь ГРМ, від цього він швидко псується, а експлуатація двигуна зі зношеним ременем ГРМ загрожує поломкою інших механізмів двигуна.

Трансмісійне масло, може випливати з АКПП. Буде потрібно ремонт АКПП із заміною прокладок. Найгірший варіант – це витік масла при пошкодженні корпусу АКПП, в цьому випадку доведеться замовляти новий корпус. Також потрібно розуміти, що робота АКПП з недостатньою кількістю масла – перша з причин її поломки і дорогого капітального ремонту.

Антифриз. Дуже часто антифриз поступово кудись зникає з бачка. Кажуть, що він поступово випаровується, але випаровується він дуже повільно. Ймовірніше його зникнення пов’язане з дірявим радіатором або місцями з’єднання шлангів.

Гальмівна рідина. Дуже неприємна ситуація. Можна втратити допомогу робочої гальмівної системи під час руху. Про низькому рівні гальмівної рідини повідомляє спеціальний індикатор на панелі приладів.

Омивач скла і фар. У нього завжди додають ароматизатори, тому його легко можна визначити по запаху. Перевірте бачок і трубки, щоб знайти протікання.

Конденсат. При роботі кондиціонера на його охолоджених частинах конденсується вода, яка може витікати під автомобіль під час стоянки. Про це зазвичай написано в інструкції до авто. Природно, проблемою або несправністю це не є.

Як перевірити рівень масла в двигуні

Коли ви приїхали на автобазар чернівці для купівлі автомобіля, перевірте рівень масла в двигуні за допомогою наявного масляного щупа. Слід розуміти, що витрата масла в двигуні залежить від багатьох факторів. Нові двигуни досягають нормальної витрати приблизно через 500 км пробігу. При високих навантаженнях двигун також споживає більше масла, ніж при звичайній їзді.

Для перевірки рівня масла необхідно, щоб автомобіль стояв на рівній горизонтальній площадці. Якщо двигун був запущений – вимикайте запалювання і зачекайте кілька хвилин. Це потрібно, щоб моторне масло стікало назад в картер. При низьких температурах зовнішнього повітря або, якщо двигун не був прогрітий до робочої температури, більш важкому маслу потрібно більше часу, щоб повністю стекти в картер. Якщо двигун запущений не був, то його не слід запускати і прогрівати, можна відразу приступати до вимірювання.

Вийміть масляний щуп і витріть його чистою неворсистою тканиною. Вставте щуп назад до упору і відразу вийміть. Рівень моторного масла визначається по масляній плівці на поверхні щупа. Якщо масляна плівка закінчується між відмітками, MAX і MIN, нанесеними на щуп – рівень масла в нормі, доливати масло не потрібно. У випадку з прогрітим двигуном, рівень масла може бути на кілька міліметрів вище позначки MAX зважаючи на теплове розширення масла.

Якщо ви перевіряєте рівень масла в автомобілі, що продається, він, швидше за все, буде в нормі, бо продавець подбає про приведення в порядок найбільш явних недоліків і які легко перевіряються. При цій операції нас не стільки цікавить рівень масла, скільки його стан. Придивіться до масла на щупі і ганчірці, якою його витирали. Якщо в маслі виявиться дрібна металева тирса, вона швидше за все утворилися через зношування вкладишів коленвала. Масло має бути золотистого кольору, темне масло, говорить про те, що його або дуже давно не міняли, або двигун перегрівався. Навіть якщо масло перед продажем поміняли, сліди неправильної експлуатації могли залишитися на кришці заливної горловини. Відкрутіть її і огляньте з внутрішньої сторони, якщо на ній є чорний пастоподібний наліт – з двигуном були проблеми, швидше за все він перегрівався через непрацюючу систему охолодження або масло дуже давно не міняли. Непогано б заглянути всередину заливної горловини, для цього знадобиться ліхтарик. Усередині двигуна все має блищати і бути покрито шаром золотистого масла.

Поки двигун холодний, запустіть його і подивіться на розширювальний бачок системи охолодження, в ньому не повинно бути бульбашок. Їх наявність говорить про пробиту прокладку головки блоку циліндрів. Антифриз повинен бути прозорим. Якщо радіатор перегрівався чи в нього заливали неякісний антифриз або суміш несумісних за складом антифризів, то рідина в бачку може містити іржу або інші зважені частинки. При зіпсованих прокладках двигуна в антифриз може надходити моторне масло, його буде видно по райдужним плямам.

Як перевірити рівень масла в АКПП

Рівень масла в автоматичній коробці передач перевіряється при прогрітому і працюючому на холостих обертах двигуні, знову ж за допомогою масляного щупа, але тепер вже не двигуна, а АКПП. Знову ж переконайтеся, що автомобіль як і раніше стоїть на рівній горизонтальній поверхні. Задіюйте ручне гальмо, бо машина з АКПП може мимоволі поїхати, якщо випадково, під час усіх цих перевірок, хтось зачепить важіль вибору режиму. Сядьте за кермо, натисніть педаль гальма і переведіть важіль вибору передач послідовно через всі передачі, вичікуючи, щоб передачі встигли включатися. Це потрібно щоб масло рівномірно розподілилася в автоматичній коробці. Поставте важіль в положення P, залиште двигун працювати і лізьте назад під капот. Вийміть масляний щуп АКПП, протріть його чистою неворсистою тканиною, вставте назад і відразу вийміть. Якщо рівень масла знаходиться між відмітками MAX і MIN, значить масла досить.

Знову ж важливе значення має якість масла, огляньте його на наявність дрібних металевих частинок. Колір трансмісійного масла зазвичай рожевий, якщо масло темного кольору і пахне горілим – автоматичній коробці жити залишилося недовго. Потемніння і запах гару свідчать про перегрів трансмісійного масла і АКПП, що загрожує виходом з ладу фрикціонів – важливих деталей коробки автомат і дорогим ремонтом.

Що ще перевірити для визначення стану двигуна

Коли ви обрали на http://www.0372.ua/ сподобаний автомобіль, перш за все потрібно послухати як працює двигун. Його звук повинен бути рівним і приємним. Якщо в його роботі чується якийсь дисонанс, стуки, різке падіння і зростання частоти обертів, це може говорити про серйозні несправності.

Спеціаліст, використовуючи манометр може виміряти компресію в кожному з циліндрів. Різниця в компресії більше, ніж 1 кг / кв.см.

Так звана система випуску відпрацьованих газів безпосередньо до двигуна не відноситься, але перевірити її герметичність необхідно зробити це дуже просто – при працюючому двигуні заткніть вихлопну трубу долонею. Двигун відразу повинен стихнути. Якщо двигун продовжує справно молотити, значить в системі утворився пролом і гази безперешкодно виходять через неї. Попросіть кого-небудь трохи натиснути на газ, продовжуючи закривати вихлопну трубу. Слідкуйте звідки піде дим.

Дим сам по собі теж показник стану двигуна. На холостому ходу його практично не видно на виході. На бензиновому двигуні при натисканні на педаль газу, дим стає помітним. Він повинен бути блідо-сизого кольору. Чорний дим говорить про неповне згоряння повітряно паливної суміші, про неправильне її приготуванні або інших несправностей паливної системи. Синій дим – показник згоряння моторного масла. По запаху він також віддає маслом. Якщо в в циліндри потрапляє вода або антифриз, дим буде густий і білий, як при спалюванні мокрої трави. У сиру або холодну погоду диму утворюється помітно більше, це не обов’язково говорить про несправність двигуна.

В середньому двигун і коробка передач при хорошому обслуговуванні можуть пройти близько 300 000 км. Потім їх треба міняти. Так що, якщо поточний пробіг авто 150 000 км, і ви будете їздити акуратно, двигун і коробка прослужать ще років 5.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button