Авто

Двигуни з лазерним запалюванням

У компанії Princeton Optronics працюють над системою лазерного запалювання, яка замінить класичні свічки в двигунах автомобілів. Таке запалювання зробить двигун більш екологічним і ефективним.

1-05-03-2015-600-407

Як відомо, класичний двигун працює за рахунок того, що суміш повітря і палива подається в спеціальну камеру, де запалюється за допомогою іскри. Іскру цю генерує свічка запалювання. Гази, що виділяються в процесі згоряння призводять рухомі частини (поршень) в рух, від чого, власне, машина і їде. Проблема звичної всім технології в тому, що далеко не все паливо згорає. Виною тому висока швидкість циклу згоряння. Справа в тому, що іскра підпалює паливо тільки в одному краю камери згоряння. Компанія Princeton Optronics взялася за вирішення цієї проблеми.

Підвищувати ефективність згоряння палива вирішили за допомогою лазерів. При правильному застосуванні лазер здатний запалювати паливо в самому центрі камери згоряння. Це призводить до 27-відсоткового збільшення ефективності згоряння, що, в свою чергу, виливається в підвищену ефективність роботи всього двигуна. Як показали тести, лазерне запалювання дозволяє на 1 л проїхати 50 км замість 40, які дають класичні свічки. Крім того, таке згоряння дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу.

[ads2] На цьому переваги лазерів не закінчуються. Справа в тому, що їх можна дуже точно налаштувати, щоб запалювання здійснювалося в найбільш відповідний момент. Крім того, під час одного і того ж циклу можна пускати безліч лазерних променів на різних ділянках циліндра, що призведе до ще кращого спалюванню паливної суміші.

2-05-03-2015-600-450

Відзначимо, що “Тойота” експериментувала з подібними системами ще в 2011 році. Однак тільки зараз тести нарешті були вироблені на реальному двигуні в реальних умовах. До речі, розробка привернула не тільки автомобільну галузь. Підвищення екологічності та ефективності двигунів внутрішнього згоряння дуже актуально для судноплавних компаній. Повідомляється, що даною роботою вже зацікавилася одна така компанія.

Читайте також: Створено двигун, який спростовує закони фізики

Звичайно, дана розробка дещо тьмяніє на тлі альтернативних джерел енергії для автоіндустрії. Однак очевидно, що глобальне впровадження тих же електромобілів займе досить великий час. А поки мільйонам автомобілістів доведеться їздити по-старому. Дана технологія може стати своєрідною “перехідною ланкою”.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button