Авто

Власники дорогих авто рідше пропускають пішоходів

Дослідження, проведене дослідниками з Невадського університету в Лас-Вегасі, показало, що водії дорожчих машин рідше зупиняються на переходах, щоб пропустити пішоходів. Також з’ясувалося, що у автомобілістів спостерігаються явні статеві і расові переваги в тому, кому варто поступитися дорогою на зебрі. Стаття про це вийшла в Journal of Transport & Health.

Image by Masashi Wakui from Pixabay

Щоб зрозуміти, як поведінка водіїв залежить від вартості машини і вигляду пішоходів, був проведений експеримент. Чотири чоловіки (чорношкірі та білі чоловіки та жінки відповідно) перетинали одну з вулиць Лас-Вегаса нерегульованим пішохідним переходом. Всі переходи вулиць записувалися на відео. Вартість машин визначалася на основі продажних цін, зазначених на інтернет-ресурсах.

В цілому лише 28% з 461 водія, що потрапив в експеримент, поступилися дорогою пішоходам на переході. Але при цьому власники більш дорогих авто рідше були схильні зупинятися перед зеброю: ймовірність цього знижувалася на 3% на кожну 1000 доларів додаткової вартості машини.

Також виявилося, що водії частіше поступалися дорогою жінкам і білим (в 31% випадків) і помітно рідше — чоловікам і темношкірим пішоходам (24% і 25% випадків відповідно). Це узгоджується з результатами попередніх досліджень, які вивчали залежність поведінки водіїв та пішоходів від їх статі, раси та соціального статусу.

Автори дослідження підкреслюють, що люди стикаються з помітною загрозою їхньому життю та здоров’ю, перетинаючи дорогу. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, в 2017 році близько 200 тисяч пішоходів були травмовані автомобілями, а 5977 загинули. Кількість смертельних випадків серед пішоходів неухильно зростає протягом останньої декади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button