Наука

Вчені придумали, як відновити серце після нападу (відео)

Автори нового дослідження розробили засіб, який може змінити втрату еластичності пошкодженої серцевої тканини. Вони використовували ін’єкції тропоеластину – розчинного попередника еластину, молекули, що дозволяє тканинам організму розширюватися і стискатися. “Тропоеластин може відновлювати серце, тому що є точною копією природного еластичного білка організму», — пояснюють вчені.

Серцево-судинні захворювання є найбільшою причиною смерті у всьому світі. Серед наслідків серцевого нападу – пошкодження серцевого м’яза, який, з часом, перетворюється в рубцеву тканину. Вона ускладнює перекачування і транспортування крові, оскільки не відрізняється еластичністю і гнучкістю здорового серцевого м’яза. Змінити це неможливо.

Однак вчені знайшли рішення – відновлення серця за допомогою ін’єкцій тропоеластину. У доклінічних дослідженнях вчені вводили очищену речовину в стінку серця щурів через кілька днів після індукованого серцевого нападу. Вони застосували новий хірургічний метод з використанням ультразвуку, направляючи голку прямо в стінку серця. Це менше інвазивно.

Через двадцять вісім днів пошкоджений і зламаний серцевий м’яз майже відновився. Він став еластичнішим і її м’язові функції стали нагадувати ті, які були до серцевого нападу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button