Всесвіт

Радіотелескопи відкрили невидиме зоряне кладовище (фото)

Дослідження за допомогою двох різних чутливих радіотелескопів показало, де ховаються залишки наднових.

Австралійські астрофізики об’єднали спостереження двох радіотелескопів, щоб знайти відсутні залишки наднових. Дослідження тільки 1% галактичної площини Чумацького Шляху показало, що сліди мертвих зірок «ховалися у всіх на виду».

Об’єднані дані двох радіотелескопів. Зображення: R. Kothes (NRC) and the Pegasus team

Моделі Всесвіту передбачають, що в космосі має бути набагато більше залишків наднових — газові хмари, які розширюються, утворюються після вибухової смерті зірок. Наприклад, навіть у Чумацькому Шляху дослідники спостерігали в п’ять разів менше залишків наднових, ніж передбачали теорії.

У новій роботі вчені використовували спостереження радіотелескопа обсерваторії Паркса і інтерферометра «АСКАП», щоб знайти втрачені сліди зоряних вибухів. Перший з них захоплює широкі області неба, а другий відрізняється високою роздільною здатністю і робить знімки з великою кількістю деталей.

Вивчивши тільки 1% галактичної площини Чумацького Шляху, дослідники виявили понад 20 залишків наднових в області, в якій зазвичай видно всього сім слідів зірок, що вибухнули. Дослідники відзначають, що кожен телескоп окремо не бачить ці наднові. Знімки, отримані обсерваторією Паркса, показують тільки зеленуватий туман. А зображення “АСКАП” містять багато деталей, але не беруть до уваги зв’язку між ними.

Зображення однієї області на знімках різних телескопів. Зліва: знімок телескопа “АСКАП”. Зображення: R. Kothes (NRC) and the EMU and POSSUM teams. Праворуч: знімок радіотелескопа обсерваторії Паркса. Зображення: E. Carretti (INAF) and the Pegasus team

Дослідники відзначають, що обидва телескопи продовжують досліджувати Чумацький Шлях. Після завершення проектів вчені сподіваються скласти карту більшої частини Галактики і охопити площу майже в 100 разів більшу, ніж на тестовому зображенні. Астрофізики вважають, що це допоможе відкрити до 1500 нових залишків наднових.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button