Головна / Технології / ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

Управління військово-морських досліджень (ONR) повідомило про розгортання експериментальної лазерної зброї LaWS на американському десантно-транспортному кораблі USS Ponce в Перській затоці. Нова система є частиною дослідницької програми з бюджетом 40 мільйонів доларів, націленої на створення енергетичної зброї направленої дії.

ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

ВМС США тестують роботу нової лазерної системи з вересня поточного року. За даними USNI News, військові витратили рік на розробку правил ведення бойових дій з використанням цього типу зброї. Згідно з цими правилами, лазер не повинен використовуватися для ураження людей.

Повідомляється, що основними мішенями LaWS будуть безпілотні літальні апарати, вертольоти і патрульні катери. Командир корабля вже отримав право використовувати лазерну гармату у разі необхідної оборони. Зброя потужністю 30 кВт має дальність дії близько 1,5 км.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Хоча по потужності новий лазер поступається іншій зброї на борту USS Ponce, він ефективно виконує свою роботу, викликаючи «хімічні та фізичні руйнування конструктивної цілісності мішені». Перевагу цієї системи військові вбачають у можливості виведення з ладу великої кількості цілей, які наближаються без перезарядки боєприпасів. Необхідною умовою, однак, є достатній запас енергії і безперебійна робота системи охолодження.

За даними Wall Street Journal, вартість одного пострілу з лазерної гармати складає всього 0,59 американського цента, а енергетичний промінь не видно неозброєним оком.

Читайте також: США випробували лазер, здатний знищити ціль менш ніж за 30 секунд

У прес-релізі ONR говориться, що система здатна вражати цілі в небі і на воді в умовах негоди.

Система управляється за допомогою контролера, схожого на ігровий, і може працювати в різних режимах, наприклад, засліплювати ціль або наносити фізичні ушкодження в разі потреби. Лазер може стати ключовою зброєю проти так званих асиметричних загроз, таких як невеликі катери і безпілотні літальні апарати.

Натхнення: hi-news.ru