Технології

ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

Управління військово-морських досліджень (ONR) повідомило про розгортання експериментальної лазерної зброї LaWS на американському десантно-транспортному кораблі USS Ponce в Перській затоці. Нова система є частиною дослідницької програми з бюджетом 40 мільйонів доларів, націленої на створення енергетичної зброї направленої дії.

ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

ВМС США тестують роботу нової лазерної системи з вересня поточного року. За даними USNI News, військові витратили рік на розробку правил ведення бойових дій з використанням цього типу зброї. Згідно з цими правилами, лазер не повинен використовуватися для ураження людей.

Повідомляється, що основними мішенями LaWS будуть безпілотні літальні апарати, вертольоти і патрульні катери. Командир корабля вже отримав право використовувати лазерну гармату у разі необхідної оборони. Зброя потужністю 30 кВт має дальність дії близько 1,5 км.

[ads2] Хоча по потужності новий лазер поступається іншій зброї на борту USS Ponce, він ефективно виконує свою роботу, викликаючи «хімічні та фізичні руйнування конструктивної цілісності мішені». Перевагу цієї системи військові вбачають у можливості виведення з ладу великої кількості цілей, які наближаються без перезарядки боєприпасів. Необхідною умовою, однак, є достатній запас енергії і безперебійна робота системи охолодження.

За даними Wall Street Journal, вартість одного пострілу з лазерної гармати складає всього 0,59 американського цента, а енергетичний промінь не видно неозброєним оком.

Читайте також: США випробували лазер, здатний знищити ціль менш ніж за 30 секунд

У прес-релізі ONR говориться, що система здатна вражати цілі в небі і на воді в умовах негоди.

Система управляється за допомогою контролера, схожого на ігровий, і може працювати в різних режимах, наприклад, засліплювати ціль або наносити фізичні ушкодження в разі потреби. Лазер може стати ключовою зброєю проти так званих асиметричних загроз, таких як невеликі катери і безпілотні літальні апарати.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button