Технології

Подивіться, як працює новий робот-скульптор (відео)

Новий робот-скульптор може створювати навіть складні вигини. Для цього пристрій використовує гарячий дріт — з його допомогою можна робити практично будь-які розрізи.

Робот-скульптор управляє двома кінцівками, в які дослідники помістили дріт — він нагрівається за допомогою електрики. Пристрій може створювати навіть складні вигини, деформуючи гнучкий металевий стрижень для того, щоб зробити потрібний отвір. Його представили дослідники з Обчислювальної робототехнічної лабораторії у Швейцарії.

Зазвичай в таких випадках використовують жорсткий дріт, який може робити тільки розрізи під прямим кутом. Для створення кривих або більше органічних форм спочатку потрібно зробити грубі контури, а потім згладити їх за допомогою інших інструментів. Швейцарські вчені вдосконалили цей метод, навчивши пару маніпуляторів працювати разом, щоб процес не обмежувався прямими розрізами.

Для того, щоб все працювало коректно, дослідники змоделювали точну форму дроту при русі кінцівок. Тому робот може не лише повертати дріт, але і змінювати ступінь його натягу. Керуючий алгоритм робота отримує форму кінцевого предмета і розраховує потрібні траєкторії руху маніпуляторів. Для кожного зрізу алгоритм розраховує такий набір кривих, щоб в результаті зрізу як можна сильніше зменшити різницю між поверхнею моделі предмета і поверхнею зрізу. На кожному наступному кроці він розраховує відхилення від ідеальної форми і створює новий набір кривих для його мінімізації.

Для того, щоб показати як працює пристрій, дослідники створили кілька фігур. Вони заявили, що їх не можна зробити за допомогою звичайного терморізака.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button