Технології

IBM побудувала найбільший холодильник для квантового комп’ютера

Компанія IBM повідомила про завершення робіт зі створення проекту Goldeneye. Найбільший охолоджувальний пристрій призначений для майбутніх квантових процесорів.

Інженери компанії IBM завершили створення “суперхолодильника” для майбутнього покоління квантових експериментів. Інженери компанії заявили, що новий пристрій, швидше за все не підійде ні для одного з поточних процесорів IBM Quantum, але його створення підійде для процесорів майбутнього.

Goldeneye містить 1,7 м3 експериментального об’єму. Це приблизно в три рази більше обсягу середнього холодильника, використовуваного на кухні будинків. При цьому температура всередині пристрою нижче, ніж у відкритому космосі. Розробники відзначають, що попереднє покоління охолоджуючих пристроїв для квантових комп’ютерів обмежувалися розміром від 0,4 до 0,7 м3.

Кріогенна установка. Зображення: IBM

Розробники успішно охолодили Goldeneye до робочої температури близько 25 мК і запустили всередині квантовий процесор (чіп кубіта). Готова установка буде відправлена в центр квантових обчислень IBM. Дослідники продовжать вивчати великомасштабні кріогенні системи, щоб найкращим чином задовольнити потреби в створенні охолоджуючих пристроїв для квантових ЦОДів майбутнього, повідомляють в компанії.

У компанії відзначають, що на весь проект пішло всього три роки. При цьому Goldeneye відрізняється абсолютно новою конструкцією рами і кріостата. Крім того, він використовує модульну конструкцію, яка спрощує створення прототипу, складання та розбирання. Для роботи з новою моделлю потрібно всього чотири інженери, в той час, як попередні установки вимагали команди з не менше десяти фахівців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button