Технології

Подивіться на те, як робот готує омлет (відео)

Команда інженерів з США навчила робота готувати омлет. Пристрою не потрібна допомога людини – він сама розбиває яйця, викладає їх на сковорідку і вчасно прибирає готову страву з вогню.

Дослідники з Кембриджського університету, у співпраці з компанією Beko, що виробляє побутову техніку, використовували машинне навчання і навчили робота готувати омлет. Подробиці дослідження доступні в журналі IEEE Robotics and Automation Letters, і будуть представлені на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації IEEE (ICRA 2020).

«Приготування їжі – це дійсно цікава проблема для робототехніків, позаяк люди ніколи не можуть бути повністю об’єктивними, коли мова йде про їжу. Тому як ми, як вчені, можемо оцінити, чи добре впорався робот? » – зазначила Фумія Іїда з Кембриджського інженерного факультету, яка керувала дослідженнями.

Робот впорався зі всім ланцюжком завдань при приготуванні, причому без допомоги людини. Він задіяв обидві кінцівки, комп’ютерний зір, зондування і калькуляцію часу.

Технологія машинного навчання, розроблена командою, використовує статистичний інструмент під назвою «Байєсівський висновок» – висновок, в якому спостереження використовуються, щоб оновити або знову вивести ймовірність того, що гіпотеза може бути вірною. Це означає, що система може навчатися на обмеженій кількості зразків даних.

«Ще однією проблемою, з якою ми зіткнулися, була суб’єктивність людського смаку – ми не можемо сказати роботу точно чи досяг він потрібного результату чи ні – іноді омлет був дуже смачним, а іноді середнім, але прийнятним. Тому нам потрібно було налаштувати алгоритм машинного навчання – так званий алгоритм партії – так, щоб дегустатори могли давати інформацію, засновану на порівняльних оцінках, а не на послідовних », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button