Земля

Водорості здатні ловити і видаляти мікропластик з моря

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Scientific Reports, морські водорості Posidonia oceanica, які відіграють важливу екологічну роль в морському середовищі, можуть видаляти пластик, залишений в морі.

У дослідженні вперше описується видатна роль посидонії як фільтра і пастки для пластмас в прибережних районах. У дослідженні описуються природні механізми захоплення і видалення цих матеріалів з моря.

Ця водорість дуже щільно росте, утворюючи «прерії». А ще посидонія має велику екологічну цінність (харчування, житло, відтворення і т.д.) для морського біорізноманіття. Команда вчених проаналізувала уловлювання і витягування пластика в великих морських лугах посидонії на узбережжі Майорки.

«Все вказує на те, що в морські водорості Posidonia застряє пластик. На луках пластик перетворюється в агломерати натурального волокна кулястої форми Posidonia Neptune, які викидаються з морського середовища під час штормів. Згідно з аналізом, захоплений мікропластик в преріях Posidonia oceanica в основному являє собою волокна і фрагменти полімерів, більш щільні, ніж морська вода, таких як поліетилентерефталат (ПЕТ),» – твердить Анна Санчес Відаль, член департаменту динаміки океану і Землі Дослідницького інституту біорізноманіття.

Ці кулі мають вегетативну структуру, що складається з модифікованого стебла з формою кореневища, з якого з’являються коріння і листя. Коли листя опадає, їх основи (стручки) додаються до кореневищ і надають їм вигляд пір’я. В результаті механічної ерозії в морському середовищі ці стручки під морським дном поступово вивільняють лігноцелюлозні волокна, які повільно додаються і переплітаються, поки не утворюють агломерати в формі кулі, відомої як егагропіли. Їх виганяє з прерій під час періодів сильних хвиль, і вони часто потрапляють на пляжі.

Незважаючи на те, що немає досліджень, які б кількісно визначали кількість егагропіл, вигнаних з морського середовища, за оцінками, на кілограм рослинного волокна припадає близько 1470 пластиків, що значно перевищує кількість, вловлюваних листям або піском. Перші оцінки показують, що кулі Posidonia можуть уловлювати до 867 мільйонів пластику в рік.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button