Земля

Археологи виявили безлюдний острів, який міг бути лепрозорієм 200 років тому

На безлюдному Карибському острові група вчених з Університету Каліфорнії, США, виявила унікальний людський череп. На ньому були ознаки скелетних змін, характерних для прокази, однак ця хвороба була рідкістю для регіону.

Petite Mustique

Радіовуглецеве датування показало, що череп належить до кінця XVIII-початку XIX століть. Зразок був знайдений на безлюдному острові Петіт Мастік (Petite Mustique), який знаходиться у володінні держави Сент-Вінсент і Гренадіни.

GCN

Історичні записи свідчать про те, що острів міг бути місцем розташування лепрозорію на початку 1800-х років, коли людей з проказою ізолювали, щоб уникнути поширення хвороби.

“Є ряд досить відомих прикладів [таких лепрозоріїв] в Карибському басейні і Тихому океані. Наприклад, людей часто відправляли на Гаваї», — розповідають автори роботи.
І хоча проказа була задокументована в регіоні Карибського басейну, археологи досі знаходили дуже мізерні свідчення хвороби саме по скелетних останках. Тому вони не могли простежити поширення прокази. Але нова знахідка може пролити світло на це питання!

Нагадаємо, що проказа сьогодні повністю піддається лікуванню, проте за часів, коли медицина була погано розвинена, хвороба приводила до жахливих наслідків. Вона викликала деформацію рук, ніг, обличчя. Це позначалася не тільки на зовнішньому вигляді, а й на будові кісток. Зазвичай лепра призводила до інвалідності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments