Земля

Кліматологи розповіли, що станеться з Землею через 10 тисяч років

Група кліматологів напередодні повідомила про нове відкриття, стверджуючи, що людство помиляється, якщо думає, що глобальне потепління — це лише питання найближчих 100 років. Як описано в журналі Nature зміни клімату, які будуть відігравати важливу роль в існуванні людства, будуть тривати протягом цілих 10 000 років.

Як повідомили 22 кліматичних дослідника на чолі з Пітером Кларком з Університету штату Орегон, довгострокові наслідки викидів в атмосферу різних речовин для зміни рівня глобальних температур і рівня моря буде грати протягом багатьох тисячоліть, а не в ході 100 років.

Основна причина цих змін полягає в тому, що вуглекислий газ залишається в атмосфері протягом дуже довгого часу перш, ніж повільно відійде за рахунок природних процесів. Чимала частка вуглецю, виділеного на сьогоднішній день і в найближчі 100 років, буде залишатися в атмосфері протягом кількох сотень тисяч років, було зазначено в дослідженні. На планеті рівень моря поступово вирівняється при підвищенні температури в період більше тисячі років.

Як буде виглядати Земля через 10 тисяч років, залежить тільки від людей. Це дійсно залежить від того, що людство зробить у найближчі сто років, скільки залишить на Землі видів палива, до яких є відносно легкий доступ. Це також залежить від того, наскільки будуть розвинені технології, які здатні витягувати вуглекислий газ з повітря у величезних масштабах, порівнянних сумі, яку в даний час випускає населення планети.

Читайте також: 

За прогнозами дослідників, через 10 тисяч років, якщо люди продовжать виснажувати Землю, в кінцевому рахунку, температура повітря на планеті збільшиться на 7 градусів за Цельсієм, рівень моря зросте на 52 метри вище, ніж зараз. Гренландія «віддасть» всі свої льоди, а від Антарктиди залишиться майже 45 метрів висоти, «віддавши» свої льоди на підвищення рівня моря.

Дану тему вчені з усього світу піднімають щодня, надаючи світовій спільноті усі дані, що стосуються глобального потепління, залишається відкритим питання, чи є подібні прохання представників наукового світу почутими суспільством і політиками всіх держав світу.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button