Земля

Передбачені катастрофічні сонячні супербурі

Вчені Осакського університету (Японія) з’ясували, що потужні геомагнітні бурі, викликані сонячною активністю, відбуваються набагато частіше, ніж вважалося. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники проаналізували історичні дані про полярне сяйво під час «Події Каррінгтона» 1-2 вересня 1859 року в Східній півкулі та на Піренейському півострові. Вони вивчили записи в журналах обсерваторій і щоденниках, а також повідомлення в засобах масової інформації. Вченим вдалося отримати неопубліковані журнали спостережень, в яких наводилися замальовки груп сонячних плям. Такі групи зазвичай пов’язані з корональними викидами маси і геомагнітними бурями.

Дані про полярне сяйво в Східній півкулі порівнювалися з записами в щоденниках спостережень, які велися в Західній півкулі. Виявилося, що безліч корональних викидів маси відбувалися до і після «Події Каррінгтона», тобто з 27 серпня по початок жовтня.

Крім того, дослідники виявили схожість між геомагнітною бурею в 1859 році та іншими подібними подіями: сонячним штормом в 1872 (породив сильні полярні сяйва), 1921 (пошкодив телеграфну мережу в США), 1972 (привів в дію морські міни) і 1989 роках (пошкодив канадську електромережу). Крім того, викид в 2012 році міг повторити Події Каррінгтона», проте потік плазми пройшов повз Землі.

За словами вчених, сонячні супершторми є нерідким явищем і, отже, становлять більш серйозну загрозу для сучасної цивілізації.

Кнопка «Наверх»
Закрыть