Всесвіт

“Вояджер-1” повернувся до досліджень космосу після багатомісячного збою

Усі чотири наукові прилади автоматичної станції збирають дані і передають їх на Землю, повідомляє НАСА.

Півроку знадобилося інженерам НАСА, щоб відновити працездатність найвіддаленішого діючого дослідницького зонда. Проте наслідки проблеми, яка появилася у листопаді минулого року, повністю виправлено і тепер усі чотири прилади станції продовжують досліджувати космічний простір і передають на Землю коректні дані.

Нагадаємо, збій на “Вояджері-1” стався через відмову одного з бортових компбютерів, який передавав дані станції на Землю. Проблему частково вирішили у квітні, коли інженери переписали програмний код, а також використали інші чіпи для зберігання і передачі даних.

Після успіху в отриманні технічних даних про стан зонда, 19 травня інженери місії передала команду космічному кораблю почати повертати наукові дані. Два з чотирьох наукових приладів негайно повернулися в нормальні режими роботи. Два інших прилади потребували додаткового налаштування. Проте тепер усі чотири повертають придатні для використання наукові дані.

Чотири прилади вивчають плазмові хвилі, магнітні поля і частинки. “Вояджер-1” і “Вояджер-2” – єдині космічні кораблі, які досліджують міжзоряний простір за межами геліосфери. За майже 47 років роботи вони вийшли за межі захисної бульбашки, сформованої сонячним вітром і магнітним полем зірки.

Запущений 1977 року “Вояджер-1” – найдальший штучний космічний апарат, який продовжує працювати. Понад 10 років тому він залишив межу геліосфери, а зараз перебуває на відстані понад 24 млрд км від Землі та продовжує заглиблюватися в міжзоряний простір, збираючи і відправляючи на Землю наукові дані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button