Всесвіт

Магнітне поле Сонця змінюється

По мірі старіння зірок обертання зірок сповільнюється. Моделюючи цей процес, який був названий гірохронологією, дослідникам вдалося точно визначити вік зірки.

f525319e2fe17ef19edd5a53e02de2f8

Однак нове дослідження показало, що, гірохронологічні моделі вимагають калібрування, так як обертання зірок у міру старіння сповільнюється не настільки сильно, як вважалося раніше.

Зірки відкидають масу у вигляді зоряного вітру, цей вітер взаємодіє з магнітним полем, що оточує зірку, і діє як гальмівна система. Вчені з Інституту науки Карнегі стверджують, що більш старі зірки не сповільнюються настільки, наскільки вважалося раніше. Дослідники переконані, що зміна в гальмуванні викликається зміною поведінки старіючого магнітного поля зірки.

Ґрунтуючись на результатах досліджень, опублікованих у журналі Nature, вчені припустили, що Сонце також може незабаром змінити своє магнітне поле. Зрушення буде поступовим, коли саме воно почнеться, неясно. Зараз експерти намагаються вивести приблизні часові рамки зміни в електромагнітному полі зірки і продовжити калібрування існуючих моделей.

Читайте також: 

 Калібрування гірохронологічних моделей важливе не тільки для розуміння процесів на Сонці, а й для розуміння еволюції зірок. «Здатність визначити вік зірки важлива для коригування нашого розуміння життєвих циклів астрономічних систем, для систематизації того, як зірка і об’єкти навколо неї змінюються з часом, і для прогнозування, що буде відбуватися з ними в майбутньому», — говорить астроном з інституту Карнегі професор Дженніфер ван Сейдерс.

«У гірохронології є потенціал як у дуже точного методу визначення віку сонцеподібних зірок за умови, якщо ми зможемо досягти правильного калібрування».

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button