Всесвіт

Там може бути життя: марсохід NASA виявив дивні камені

Підозрілі плоскі білі камені були знайдені в кілометрі від місця посадки марсохода. Їх свердління вже почалося.

NASA

Розважальна подорож марсохода Perseverance з оглядом визначних пам’яток кратера Джезеро підійшло до кінця. Прийшов час попрацювати – шукати ознаки давнього мікробного життя і взяти перший зразок з поверхні Марса.

Perseverance знаходиться приблизно в одному кілометрі на південь від місця приземлення. «Це та область, в якій ми збираємося покопатися, як в прямому, так і в переносному сенсі», – говорить учений проєкту Perseverance з Каліфорнійського технологічного інституту Кеннет Фарлі.

Вчені намагаються з’ясувати, чи є ці породи вулканічними або осадовими. Зроблені знімки показали, що камені покриті пилом і галькою, а їх гладка поверхня має загадковий пурпурний наліт.

У найближчі тижні марсохід проб’є камені і складе докладні хімічні та мінералогічні карти, які покажуть, з чого вони зроблені. Потім, приблизно в середині серпня, буде взято перший зразок, який згодом буде доставлений на Землю.

Також визначені наступні місця відбору проб: на невеликому пагорбі вдалині були помічені дрібношарові породи, які можуть виявитися грязьовими відкладеннями. «Це саме та порода, в якій ми найбільше зацікавлені при пошуках потенційних біосигнатур», – сказав Фарлі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button