Всесвіт

Вперше одержано детальні зображення протопланетних дисків

Міжнародна група астрономів зробила 15 знімків протопланетних дисків, розташованих на відстані сотень світлових років. Зображення проливають нове світло на те, як формуються планетні системи.

Jacques Kluska

Щоб зрозуміти, як формуються планетні системи необхідно вивчити їх походження. Планетоутворюючі або протопланетні диски формуються в унісон із зіркою, яку вони оточують. Частинки пилу в дисках можуть переростати в більш великі тіла, що в кінцевому підсумку призводить до утворення планет.

До цього нового дослідження було зроблено декілька знімків цих дисків з допомогою найбільших однодзеркальних телескопів, але вони не могли зафіксувати найдрібніші деталі. Астрономи підкреслюють, що докладна візуалізація дає можливість визначити закономірності, які могли б видати утворення планет і охарактеризувати властивості дисків.

Провідний автор дослідження Жак Клуска і його колеги створили знімки в Європейській південній обсерваторії (ESO) в Чилі за допомогою методу, званого інфрачервоною інтерферометрією. Використовуючи прилад ESO PIONIER, вони об’єднали світло, зібране чотирма телескопами, щоб зафіксувати диски в деталях. Проте ця техніка не дає зображення. Деталі дисків необхідно було відновити за допомогою методу математичної реконструкції.

«Нам довелося видалити світло зірки, оскільки воно заважало рівнем деталізації, який нам був потрібен в дисках», — пояснює Клуска.
«Інфрачервона інтерферометрія все частіше використовується для виявлення найдрібніших деталей астрономічних об’єктів. Поєднання цього методу з математикою в кінцевому підсумку дозволяє нам перетворити результати цих спостережень у зображення».

Деякі деталі відразу ж виділяються на зображеннях.

«Ви можете помітити, що деякі плями яскравіші, а деякі навпаки. Це можливо говорить про процеси, які можуть призвести до утворення планет. Наприклад, у диску можуть бути нестабільності, що призводять до вихору, де накопичуються частинки космічного пилу, які можуть перерости і еволюціонувати в планету».

Команда вчених планує провести додаткові дослідження, щоб визначити, що може ховатися за цими порушеннями. Клуска також планує нові спостереження, щоб отримати ще більше деталей і безпосередньо поспостерігати утворення планет в областях всередині дисків.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button