Земля

Одна з найбільш дивних загадок Леонардо да Вінчі розгадана

Відомий італійський художник і геніальний інженер-механік Леонардо да Вінчі залишав не тільки таємничі зашифровані записи у своєму щоденнику, але і використовував особливий метод шифрування в своїх картинах. Вчені досі ведуть суперечки про найбільш відомий портрет Мони Лізи, а також про таємничі знаки на картині “Таємна Вечеря”. Згідно з статтею, опублікованій на сайті sciencealert.com не так давно вченим вдалося розкрити одну з найбільших загадок в його живопису, що ховається в знаменитій картині “Спаситель світу”.

Розкрито секрет картини “Спаситель світу”

Твори Леонардо да Вінчі мають особливу загадковість і таємничість, оскільки сам художник мав не тільки чудові знання в області інженерії, механіки, живопису, поезії, філософії і медицини, але і мав зв’язки з секретними спільнотами, які досі приховують безліч загадок.

Загадкова посмішка Мони Лізи донині викликає безліч суперечок про її створення. Між тим, увагу вчених привернула ще одна картина італійського художника, яка має назву “Сальватор Мунді” або “Рятівник світу”, та датується приблизно 1500 роком н. е. На картині в руках у Христа знаходиться скляна куля, яка не показує ніяких ознак заломлення та відбиття світла, що спостерігаються зазвичай у фігур сферичної форми. Завдяки комп’ютерному моделюванню каліфорнійські вчені припустили, що Ісус тримає не суцільну сферу, а порожнисту.

Одна из самых странных загадок Леонардо да Винчи разгадана

Застосування технології 3D-рендеринга довело, що в руках Ісуса знаходиться скляний порожнистий об’єкт

Раніше ця гіпотеза вже обговорювалася вченими поряд з іншими альтернативними припущеннями. Однак тепер, завдяки вдосконаленій технології 3D-рендеринга, фахівцям вдалося змоделювати нанесення мазків художника, які підтверджують цю гіпотезу. Відомо, що дана технологія дозволяє відтворити якісне зображення картини з урахуванням матеріалів, джерел світла і наукових знань, які відповідають тому чи іншому періоду часу.

Так, команді вчених вдалося вирахувати приблизний розмір сфери, яка мала радіус 6,8 сантиметра. Проаналізувавши об’єкт, дослідники також з’ясували, що сфера могла мати товщину не більше 1,3 міліметра. Крім того, складки на сукні Христа, зображені за сферою, дають можливість упевнитися в тому, що да Вінчі знав про специфічне переломлення світла в сферичних формах, оскільки саме в той період часу він працював над вивченням оптики. При детальному вивченні картини можна упевнитися в нанесенні зображення на полотно, яке дає право припустити, що картина “Спаситель світу” є найбільш близьким еквівалентом зображення “Мони Лізи”.

Варто зазначити, що на даний момент картина є найдорожчим твором мистецтва в історії людства, бувши проданою за 450 мільйонів доларів в 2017 році.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button