Здоров'я

Вчені: Ожиріння рідко є наслідком генетичної схильності

Американські вчені спростували міф про вплив способу життя на виникнення ожиріння. Фахівці виявили, що найбільше набору зайвої ваги сприяють фактори навколишнього середовища.

Вчені з Мічигану провели масштабне дослідження, в ході якого спостерігали за 2,5 тисячами людей, які брали участь у дослідженні про причини розвитку серцево-судинних хвороб. Вивчалася зміна індексу маси тіла, а за цими даними оцінювався ризик розвитку ожиріння для кожного учасника. Також бралося до уваги ДНК кожного випробуваного. В результаті дослідження фахівці прийшли до висновку, що найбільше на виникнення ожиріння впливають фактори навколишнього середовища. Серед цих причин основною є соціальна. Ризик набору зайвої ваги при несприятливих факторах навколишнього середовища становить 80%. Генетична схильність збільшує схильність до повноти лише на 13,6%. Виняток з цього твердження становлять групи людей, які мають рідкісні спадкові хвороби, що ведуть до ожиріння.

Згідно з результатами дослідження медики рекомендують вести здоровий спосіб життя. Особливу увагу варто звернути на раціон харчування і достатні фізичні навантаження.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть