Технології

Вперше термоядерний синтез отримав позитивне значення

Довгий час міжнародний колектив фізиків працював над методикою, яка б дозволила провести термоядерну реакцію і при цьому отримати більшу кількість енергії, ніж було витрачено на живлення процесу. Нещодавно надійшло повідомлення про те, що вченим це вдалося.

Вперше термоядерний синтез отримав позитивне значення

Омар Харрікейн, представник Національної лабораторії Лоуренса в Ліверморі, США, розповідає: “Нашим колегам ще багато що належить зробити. Фізикам необхідно вирішити масу проблем. Тільки після цього можна буде реалізувати самопідтримуючий процес термоядерного синтезу. Ми працюємо в цьому напрямку”.

Що стосується досягнень на сьогоднішній день, Харрікейн і його соратники змогли добитися позитивного результату – вийти з негативних значень виділеної енергії при термоядерній реакції. Одним з ключових компонентів їх системи є подвійна капсула, побудована на основі 2 шарів золота і декількох сплавів. У неї поміщаються порції дейтерію і тритію.

Капсула взяла на себе роль “преса”, який стискає паливо на старті і під час реакції. Саме завдяки такому здавленню альфа-частинки, що утворюються при з’єднанні 2 елементів, втрачають енергію всередині капсули. Це забезпечує паливу необхідний нагрів та інші умови успішної реакції. Запустити такий механізм під силу тільки виключно сильному лазерному імпульсу. Він діє так, що потужність поступово починає змінюватись, і всередині капсули утворюються рентгенівські промені. Ці пучки стискають паливо.

Автори роботи відзначають, що створену технологію можна застосовувати для повноцінного термоядерного синтезу. Однак, цьому заважає порівняно низька потужність лазерів, що використовуються в реакції, а також надмірний нагрів капсули і палива в процесі синтезу і стиснення.

Так чи інакше, але навіть недосконалі прототипи Харрікейна отримують енергії більше, ніж витрачається на їх запуск. Сподіваємося, що дана технологія отримає подальший розвиток і незабаром зможе працювати без похибок.

Натхнення: www.innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button