Технології

Зміни клімату-це серйозна загроза авіації

Зміна клімату загрожує серйозними наслідками для літаків при злетах і збільшить ймовірність виникнення турбулентності, обледеніння обшивки і загрозливих двигунам пилових бур, повідомляє Організація Об’єднаних Націй.

a08b56ea8df450909d5e14410bff97e5
Міжнародна організація цивільної авіації також попередила, що підвищення рівня моря ставить під загрозу аеропорти, розташовані в низинах, оскільки підвищена кількість хмар знижує видимість. Особливо це буде помітно на Близькому Сході й країнах Латинської Америки. Фахівці говорять про те, що в нових умовах надійність літаків повинна ретельно контролюватися, оскільки підвищується ймовірність аварій під час екстремальної погоди.

Авіація сьогодні є одним з головних джерел викидів парникових газів. Галузь зіткнулася з великою критикою з боку світової громадськості через відсутності дій у вирішенні цієї проблеми. У доповіді з проблем екології Міжнародної організації цивільної авіації йдеться про те, що світ повинен готуватися до глобального потепління вже сьогодні.

«Авіація — бізнес з вкрай високими ризиками. Зміна клімату сьогодні ставить перед сферою нові ризики, і аеропорти повинні брати це до уваги. В останні десятиліття з’явилися дослідження, що дають нам уявлення про те, яким буде клімат в майбутньому, однак справжнє положення справ буде очевидним тільки через 30-40 років. Зараз немає підстав для паніки, проте наскільки актуальною буде сьогоднішня інфраструктура аеропортів у нових кліматичних умовах? Тому аеропорти вже зараз повинні оцінити всі ризики, подумати про майбутнє, мінімізувати людські жертви, забезпечити безпеку в авіаційному секторі. Всі зацікавлені сторони авіаційної промисловості повинні вжити заходів. Немає сенсу в існуванні оазисів стабільності в океані уразливості», — йдеться в доповіді.

У дослідженні представлено перелік потенційних проблем для авіації, які виникнуть по мірі потепління клімату. Наприклад, підвищення температурних максимумів призведе до значного зниження щільності повітря і зниження сили опору крил повітряних суден.

Таке зниження підйомної сили може мати серйозні наслідки при злетах на аеродромах, де потрібно набрати більшу висоту або де є коротка злітна смуга. Все це впливає на навантаження і навіть запаси палива.

Доповідь попереджає про серйозну заклопотаність у субтропічних регіонах, де проблема потепління особливо актуальна. Вже зараз планується проводити в вечірні та нічні рейси, щоб скористатися перевагою прохолодної температури і більш щільного повітря, але це можливо тільки в деяких регіонах (наприклад, на Близькому Сході, високогірних аеропортах Центральної і Південної Америки), там, де протягом ночі повітря охолоджується, і хмари розташовуються високо.

Підвищена вологість у деяких регіонах світу і, як не дивно, більш висока температура, створюють загрозу обмерзання повітряного судна. Це говорить про необхідність актуалізації правил для управління повітряним судом з двома двигунами при перельоті через повітряний простір над океаном, оскільки в кабіні може впасти тиск, або може відбутися втрата потужності в одному з двигунів, через що судно може опуститися на рівень висоти, де можливе обмерзання.

З іншого боку, обледеніння може статися і при більш інтенсивній концентрації купчасто-дощових хмар.

«Зміни в реактивних потоках також може вплинути на маршрути польотів, їх тривалість і витрата палива. Ще одна небезпека криється в збільшенні зсуву усередині струменів потоків на крейсерському рівні, що може призвести до зниження стабільності атмосфери і збільшити ймовірність турбулентності тоді, коли цього ніщо не віщує», — йдеться в доповіді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button