Здоров'я

Вченими розширено список хімікатів, що руйнують мозок дитини

За останні 7 років кількість хімічних речовин, які здатні викликати ураження мозку дитини на стадії внутрішньоутробного та раннього розвитку, збільшилося в два рази. Доказом цьому стали результати нового дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської школи громадського здоров’я та їх колегами з університету Південної Данії і Нью-Йоркської медичної школи Icah. Список цих хімікатів автори оглядового дослідження опублікували в журналі «The Lancet Neurology».

Вченими розширено список хімікатів, що руйнують мозок дитини

У праці вчених Філіпа Ґранджана і Філіпа Ландріґана йдеться, що зростання застосування промислових хімікатів є однією з причин порушення розумового розвитку та поведінки дітей. У їх число входить аутизм, дислексія, синдром гіперактивності і порушення уваги. За останні 7 років частота появи цих порушень подвоїлася. Раніше в 2006 році тими ж авторами було проведено систематичний огляд медичної літератури з даної теми і знайдено шість потенційно небезпечних для мозку дитини речовин: миш’як, свинець та інші хімікати нині вже заборонені до застосування в промисловості.

Але дослідження, які були проведені після 2006 року, дозволяють розширити групу нейротоксинів і додати в неї ще шість речовин, які раніше вважалися безпечними, повідомляють вчені.

У новий список увійшли 12 хімічних речовин, які широко застосовуються в сучасній промисловості. До їх числа увійшов і фтор, який для профілактики карієсу додають у питну воду в більшості країн. Крім того, в «чорному списку» небезпечних для дитячого мозку речовин знаходиться магній і 4 хімікати, загальна токсичність яких вже давно відома – це два промислових інсектициди – хлорпірифос і ДДТ, які застосовуються в хімчистках, тетрахлоретилен і широко застосована в будівництві та промисловості речовина PBD.

Натхнення: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button