Технології

Створено матеріал, здатний зробити будь-яку поверхню антибактеріальною

Дослідницька група, що складається з експертів відділу нано-біоконвергенції Корейського інституту матеріалознавства (KIMS) під керівництвом доктора Чанг Су Кіма, розробила революційний матеріал: їх творіння додає антибактеріальні та противірусні властивості, не змінюючи фізичні властивості продуктів, на які вони наносяться. Це досягнення може допомогти в боротьбі з низкою вірусних інфекцій, в тому числі — COVID-19 і грипом.

Традиційно поверхні, які піддаються великій кількості контактів — наприклад, дверні ручки, кнопки ліфта і сенсорні екрани – покриваються антибактеріальними плівками або аналогічним покриттям, які можуть зменшити передачу інфекції. Однак властивості цих речовин мають короткочасну ефективність, що ускладнює підтримку їх довгострокової антибактеріальної стійкості. Крім того, процес їх нанесення може зайняти багато часу, оскільки він вимагає додаткової роботи з нанесення або виготовлення плівки.

Дослідницька група KIMS розробила антибактеріальну та противірусну добавку, яка здатна підтримувати достатню кількість іонів металів, щоб усунути ці недоліки. Вчені продемонстрували, що додавання невеликої кількості матеріалу збільшує антибактеріальні властивості продукту до 99,99%. Більш того, антивірусні властивості були збільшені в десять разів всього за дві години — без зміни оптичних, термічних або механічних властивостей продуктів.

Оскільки новий матеріал використовується в якості добавки, за допомогою нього можна виконувати процес затвердіння ультрафіолетом і нагріванням без додаткової обробки. Крім того, антибактеріальна та противірусна добавка виготовлена з нетоксичних речовин, що не містять органічних антибактеріальних агентів і наноз’єднань.

“Ця технологія може широко застосовуватися для виробництва плівок для дисплеїв, функціонального текстилю, плівок для побутової техніки та меблів, віконних плівок, матеріалів для внутрішньої та зовнішньої обробки автомобілів, продуктів для кухні, ванної кімнати, сантехніки, медикаментів та багато іншого. Ми проводимо серійні випробування спільно з деякими компаніями, які збираються використовувати цей матеріал. Ми не пошкодуємо зусиль для боротьби з новими інфекційними захворюваннями в епоху після COVID-19, коли інтерес людей до особистої гігієни значно зросте», — запевнив доктор Чанг Су Кім, провідний дослідник групи вчених.

За його словами, KIMS буде “продовжувати підтримувати ідеї, які матимуть комерційний потенціал, і докладати зусиль для швидкої матеріалізації та комерціалізації з точки зору ринку».

«Ми зробимо все можливе, щоб підтримати і заохотити дослідників, які змогли б локалізувати функціональні антибактеріальні / противірусні матеріали і вийти на зарубіжні ринки», — зазначив вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button