Наука

У Німеччині представили нові еко-батареї, які зберігають зелену енергію

У Німеччині представили екологічно чисті батареї, які можуть зберігати енергію без шкоди для навколишнього середовища. Вони працюють навіть при дуже високих температурах.

Дослідники пояснили, що для подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії необхідні відповідні пристрої для її зберігання. Тому вчені з Університету Фрідріха Шиллера в Єні (Німеччина) розробили нові полімерні електроліти для окислювально-відновних батарей, які є гнучкими, ефективними та екологічними. Про своє відкриття вони повідомили у виданні Advanced Energy Materials.

Новий матеріал, розроблений хіміками, використовується в так званих окислювально-відновних батареях. В батареї такого типу компоненти для зберігання енергії розчиняються, тому можуть зберігатися в децентралізованому місці, що дозволяє збільшувати батарею за потреби.

Завдяки такій гнучкості, окислювально-відновні батареї мають великий потенціал, щоб стати важливим засобом зберігання енергії в майбутньому. Але в них є дві проблеми – використання небезпечних для навколишнього середовища і токсичних важких металів, а також максимальної робоча температура пристроїв до 40 градусів Цельсія.

Вчені вирішили обидві проблеми за допомогою нового матеріалу. Цей полімер розчиняється в воді, що робить його придатним для використання у водному електроліті, і містить залізо, тому він зберігає електрику. Водночас полімер може витримувати значно вищу температуру – до 60 градусів Цельсія – тому на нього не потрібні додаткові витрати. Крім того, під час випробувань нової системи дослідники виявили, що вона також працює більш ефективно, ніж її попередники.

Це означає, що електрику можна зберігати в безпечному розчині на водній основі, який потім тимчасово зберігається в резервуарах, а електрику в батареї можна знову використовувати на наступний день без значних втрат і додаткових зусиль. Такі системи можуть також використовуватися в тепліших регіонах, таких як Африка, Індія чи Бразилія.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button