Технології

VR-технологій дозволяють “оживляти” будинки в Помпеях (фото)

До 79 року нашої ери Помпеї були процвітаючим містом з населенням приблизно 20 000 людей. Але всього за кілька днів життя в місті зупинилося через виверження вулкана. Незважаючи на ці страшні події, саме вулканічний попіл «зберіг» Помпеї для нас.

Lund University

Протягом десятиліть вчені продовжують знаходити в Помпеях безліч цікавих будівель, артефактів і місць. Цього разу увагу археологів привернув один з найкрасивіших будинків стародавнього міста — «Будинок епіграм».

Lund University

Незважаючи на те, що будинок був пошкоджений століттями забуття, атмосферних впливів та вулканічних вивержень, дослідники з Університету Лунда, Швеція, змогли відновити його, використовуючи віртуальну реальність (VR) та технологію відстеження очей.

Вчені не випадково вибрали для своєї роботи “Будинок епіграм”. Колись він був прикрашений хитромудрими фресками. У ньому кипіла і робота, і повсякденна рутина. Цей будинок також був візитною карткою, він повідомляв людям про особисту владу і статус власника і його сім’ї.

Lund University

За допомогою Платформи Unity, дослідники реконструювали 3D-модель будинку. Потім команда використовувала просторовий аналіз і технологію відстеження очей для спостереження за добровольцями, коли вони заходили в “будинок епіграм” у віртуальній реальності.

Ця розробка дозволила не тільки пройтися по стародавньому будинку, але і оцінити, як майстерно працювали декоратори та архітектори тих часів. Сучасні технології дозволили оцінити візуальну увагу людей, коли вони оглядали будинок, відстежуючи те, що привернуло їх увагу.

«Результати цього дослідження показують, як власник будинку стимулював відчуття відвідувача, щоб передати повідомлення про його силу і багатство”, – пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button