Наука

Всередині рубіна віком 2,5 млрд років знайшли сліди стародавнього життя

Група канадських вчених з Університету Ватерлоо виявила ознаки стародавнього життя всередині рубіна віком 2,5 млрд років. Корунд знайшли в Гренландії.

Найстаріші рубіни на планеті — дорогоцінні камені, що складаються з мінералу з червоним відтінком — знаходяться в Гренландії. Під час пошуку корундів у Північно-Атлантичному кратоні на півдні Гренландії група дослідників виявила в одному з них дивовижну знахідку: графіт, чисту форму вуглецю. Вчені впевнені, що це можуть бути залишки стародавнього мікробного життя.

“Графіт всередині цього рубіна дійсно унікальний — заявив Кріс Якимчук, професор факультету землі та наук про навколишнє середовище при університеті Ватерлоо в Онтаріо, Канада — ми вперше бачимо ознаки стародавнього життя в рубіноносних породах».

Фото факультету землі та наук про навколишнє середовище при університеті Ватерлоо в Онтаріо, Канада

Провівши дослідження, вчені з’ясували, що графіт стався від давньої форми життя. У той час, коли, ймовірно, жили стародавні бактерії, на планеті не було великої кількості кисню — необхідного елемента для складного життя. Саме тому єдиними організмами, які змогли вижити, стали крихітні мікроби й водорості. Вважається, що ціанобактерії були одними з перших живих істот на Землі. За мільярди років перетворення сонячного світла в хімічну енергію вони поступово виробляли кисень, необхідний для того, щоб складне життя в кінцевому підсумку еволюціонувало.

Містить графіт корунд, хоча і древній, навряд чи є найстарішим доказом життя на Землі. Однак це перший випадок, коли її залишки знаходили всередині рубінів. Результати опубліковані в листопадовому номері журналу.

Кратон — стійка ділянка земної кори, який не був порушений тектонічною активністю за попередній мільярд років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments