Екологія

За два роки у кліматичні проєкти інвестували $1,263 трлн

У 2019 році інвестиції у кліматичні проєкти склали близько $623 млрд, а у 2020 році — $640 млрд.

Про це свідчить доповідь некомерційної організації Climate Policy Initiative (CPI), передає interfax.com.ua.

«Глобальні інвестиції у кліматичні проєкти зросли у 2019 і 2020 роках, але їх обсяг недостатній для переходу до низьковуглецевої економіки, а також для мінімізації наслідків зміни клімату, — обсяги інвестицій є рекордними, але темпи їх зростання сповільнилися».

Організація публікує дані про інвестиції у кліматичні проєкти кожні два роки. Збільшення інвестицій у боротьбу зі зміною клімату є важливою метою Глобальної конференції з клімату (COP-26), яка пройде у Глазго у листопаді 2021 року, пише газета The Wall Street Journal.

В останній доповіді CPI зазначається, що жодна з галузей не отримує достатніх інвестицій для руху до низьковуглецевої економіки відповідно до цілей Паризької угоди по клімату 2015 року.

«В ідеалі обсяги кліматичних інвестицій повинні обчислюватися трильйонами доларів — йдеться у доповіді організації. – За останні п’ять років ми бачили безліч ініціатив, націлених на рух у бік нульових викидів, однак це ще не знайшло повною мірою відображення в обсягах інвестицій, а також у тенденціях у плані викидів».

Близько 51% загального обсягу кліматичного фінансування у 2019 і 2020 роках припало на частку державного сектора, відзначають у CPI. Понад дві третини коштів надали різні інститути розвитку. Водночас організація відзначає зростаючу роль комерційних банків у США, Західній Європі та Китаї у фінансування проєктів у сфері відновлюваної енергетики.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button