Екологія

Вчені: Зміна глобальної температури зменшить врожайність картоплі

Зміна глобальної температури негативно позначиться на врожайності картоплі, вважають вчені. Сучасні сорти зменшують кількість бульб в умовах спеки. Потрібні нові картопляні культури, адаптовані до зміни світового клімату.

Ученые: Изменение глобальной температуры уменьшит урожайность картофеля

Вчені з Університету Нью-Брансвік, Канада, провели дослідження з адаптації картоплі до глобального потепління. Вони вказують на необхідність сортів, стійких до жарких умов в ході вегетації. Дослідники протестували 55 різних сортів овоча, включаючи Бербанк. Даний сорт є довгожителем на ринку США і Канади. В умовах підвищених температур ні один із сортів картоплі не показав себе добре.

Для фермерів базовим показником є велика кількість бульб. В умовах потепління навколишнього повітря рослини стали вищими, але кількість бульб, що ростуть у землі, скоротилася. В експерименті використовували температуру 35 градусів за Цельсієм вдень і 28 градусів вночі. Контрольну групу виростили картоплі при температурах 18-22 градусів.

Вчені не впевнені, що протестовані сорти картоплі стали б життєздатними при зростанні глобальної температури. Необхідні нові врожайні і скоростиглі культури.

Кнопка «Наверх»