Земля

Дерева вмирають в три рази частіше навіть без жуків і пожеж: причина в екстремальній спеці

Екстремальна спека, сухе літо – основна причина загибелі дерев в субальпійських лісах Колорадо.

Нове дослідження показало, що навіть без жука-короїда і лісових пожеж дерева в субальпійських лісах Колорадо продовжують гинути, і ця тенденція посилюється. Фактично смертність дерев там за останнє десятиліття збільшилася більш ніж в три рази з 1980-х років.

“У нас є спалах жука-короїда і лісові пожежі, які очевидно провокують загибель дерев в Колорадо. Але ми бачимо, що смертність серйозно збільшується тільки через спеку та посуху. Це рання ознака зміни клімату”, – стверджує Роберт Андрус, провідний автор дослідження в Університеті штату Вашингтон

Добре відомо, що підвищення температури і посуха призводять до загибелі лісів по всьому світу. Але тут, в Колорадо, дослідники виявили, що тільки спека викликала загибель 70% дерев у 13 районах субальпійських лісів, які вони виміряли за останні 37 років. Для порівняння, 23% випадків загибелі дерев відбувається через короїдів і близько 5% через пошкодження вітром.

Темпи зростання смертності викликають тривогу, додав Андрус.

З урахуванням того, що температура в Колорадо з 1980-х років активно підвищується і, ймовірно, зросте на 2,5 ° C або більше в найближчі кілька десятиліть через зміни клімату, рівень загибелі дерев буде тільки збільшуватися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button