Всесвіт

Все вуглецеве життя на Землі – інопланетне

Весь вуглець, з якого складаються люди і всі живі істоти, потрапив на поверхню Землі в результаті її зіткнення в далекому минулому з зародком планети розміром з Меркурій.

405be7a67046cc6975d3ce008a1f11d8
За сучасними уявленнями, Земля та інші планети Сонячної системи сформувалися в перші кілька сотень мільйонів років її життя всередині газопилової туманності, що оточувала новонароджене Сонце. На початку свого життя Земля являла собою розпечену кулю, на поверхні якої просто не могли існувати летючі елементи і речовини, в тому числі вода, вуглець і сполуки азоту.

“Ми показували в наших попередніх роботах, що якщо “рідний” вуглець Землі не випарувався в космос в той час, коли планета була розплавленою, то тоді б він весь опинився всередині металевого ядра Землі, так як з’єднання і сплави заліза добре перемішуються з вуглецем”, — пояснює Радждип Дасгупта (Rajdeep Rasgupta) з Райсовского університету (США).

Виникає питання, чому тоді всі ці речовини зустрічаються на поверхні Землі і в земній корі у великій кількості. На цей рахунок у вчених є кілька теорій, і, наприклад, присутність води на Землі пояснюється тим, що її могли “завезти” на нашу планету астероїди і комети, які бомбардували поверхню Землі приблизно 3,8 мільярда років тому.

Подібні теорії, за словами Дасгупти і його колег, не можуть пояснити наявності на Землі великих кількостей вуглецю і сірки, чиї частки в породах кори і мантії не збігаються з тими, які передбачають теорії формації Землі і її “бомбардування” малими небесними тілами.

Намагаючись зрозуміти, як Земля могла “придбати” свої поточні вуглецеві і сірчані багатства, автори статті згадали про популярну модель формування Місяця, що пояснює схожі дивацтва в її хімічному та ізотопному складі. Згідно з нею, Місяць виник в результаті зіткнення прото-Землі з “зародком” Місяця, протопланетою Тейею.

Одним з результатів цього зіткнення було перемішування порід Тейї і прото-Землі і формування Місяця і нашої планети в їх поточному вигляді з відносно унікальними частками ізотопів різних металів і легких елементів. Керуючись цією ідеєю, Дасгупта перевірив, що станеться, якщо зіштовхнути Землю з мініатюрними аналогами Меркурія і Марса, чиї ядра містять в собі багато сірки і кремнію, створивши мініатюрні аналоги ядер планет в ранній Сонячній системі.

Як показали досліди з цими матеріалами, зіткнення досить великого “зародка” планети, схожої на Меркурій за своїм складом, призведе до того, що його важке залізно-кремнієве ядро в буквальному сенсі “потоне” і з’єднається з ядром Землі. В результаті цього ядро насититься кремнієм, який “виштовхне” більш легкий вуглець у бік мантії і кори, куди до того ж потрапить вуглець з верхніх шарів порід цього протопланетного тіла.

В результаті цього можна сказати, що весь поверхневий вуглець і сірка, які сьогодні складають основу життя на Землі, носять “інопланетне походження”. Як вважають Дасгупта і його колеги, багато інших летких і легких елементів могли бути занесені цієї протопланетою, а не народитися разом з іншою частиною Землі.


Падіння протопланети- “Меркурія” на Землю


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button