Наука

На манускрипті 15 століття виявлено приховане послання

Іноді таємниці древніх листів і артефактів можуть бути приховані століттями, до тих пір поки вчені випадково на них не наткнуться

Студенти Рочестерського технологічного інституту виявили приховане послання на сторінках стародавнього манускрипту. Рукопис XV століття зараз вивчається істориками, які повинні розшифрувати прихований текст.

RIT

Використовуючи технологію УФ-флуоресцентної візуалізації, молоді вчені виявили, що рукопис насправді була палімпсестом, тобто новий текст манускрипту був написаний на пергаменті, вже вживаному. Раніше пергаментний папір був дуже дорогий, тому старий текст часто відскрібався. Хоча неозброєним оком неможливо помітити сліди старого письма, на папері залишається хімічний слід, який можна виявити за допомогою деяких хитрощів.

Пергамент з архіву графічного мистецтва Cary Graphic Arts Collection був проаналізований в рамках перевірки системи УФ-флуоресцентної візуалізації. «Використовуючи нашу систему, ми помістили манускрипт під ультрафіолетове світло, він показав, що під основним текстом є додатковий курсив», – розповідає студентка Зої Лалена. «Це було дивно, тому що цей документ був в колекції Cary Graphic Arts Collection вже близько десяти років, і ніхто цього не помітив».

На манускрипті 15 століття виявлено приховане послання
RIT

Відкриття приголомшило зберігача колекції Стівена Гелбрейта, який говорить, що ці стародавні листи були ретельно проаналізовані вченими раніше. Однак дотепер документи ніколи не вміщалися під ультрафіолетове випромінювання.

«Студенти надали неймовірно важливу інформацію про два наших рукописи, виявивши тексти, про які ми не знали», – коментує Гелбрейт. «Щоб повністю розуміти наші власні колекції, нам потрібно знати про них все, і наука допомагає нам в цьому».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button